Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yalçın Canbaz: Transfer tahtasının açılabilmesi için 4 milyon Euro’ya ihtiyaç var

Serinse

Member
5ceeaf41ae298b737b19cec1

Yeşil-beyazlı takımın divan kurulu toplantısı Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı toplantıda konuşan Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, “Hepiniz çok üzgün, gergin ve kızgınız. Bu sıkıntılı durumdan ancak soğuk kanlılığımızı koruyarak çıkacağız. Kulübümüz; mali, sportif, idari olarak iyi yönetilmediği için geldiğimiz bu durum kabul edilemez. Gelinen bu son noktada divan yönetim kurulu olarak bizlere de haklı haksız ağza alınmayacak hakaretler yazılıp, çiziliyor. Yönetim kongre kararı alana kadar idari yapılanmadan, mali yapılanmaya, teknik yapılanmaya ve personele kadar devamlı olarak ikaz ve uyarılarımızı her seferinde yaptık. Bu ikazlarımızı ve uyarılarımızı sosyal medyadan paylaşmamak hataysa biz bu hatayı yaptık” dedi.

“Birinci şampiyon olursak ligde toplam 27 milyon gibi bir gelir olacak”

Bursaspor Denetleme Kurulu Başkanı Yalçın Canbaz, toplantıda önemli açıklamalar yaptı. Kulübün mali durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Canbaz, “Mali durumla ilgili, gelirler 36 puanla 16. sırada sezonu tamamlamış olmamıza rağmen 80 milyona yakın gelirimiz olmuş. Geçene sene birinci lige aylak bastı parası 6 milyon 200 bin verilmiş. Paraşüt parası 4 milyon, 12 milyon yayın geliri var. Şampiyon olursak 4 veya 5 milyon toplamda 27 milyon gibi bir geliri olacak. Küme düşme sebebiyle 70 milyon civarında kayıp var. Yöneticilerin elinde çekler var. Bursaspor’un konusu şuanda yönetici alacağı değil. Onu konuşursak, kulübe kilidi vurmamız lazım. Busaspor, Süper Lig’e çıkana kadar yönetici alacağı konuşulmaması gerekiyor. Yönetim kurulu karar defterinde Bursaspor’un gelirlerine temlik koymaması gerekiyor. Yöneticiler, bu yoğun bakımdaki çocuğun fişini kimse lütfen çekmesin” diye konuştu.