Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uluslararası Woolmark Odulleri sahiplerini buldu

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Ralph Lauren, Yves Saint Laurent ve Karl Lagerfeld gibi dunyanın onde gelen tasarımcılarının keşfedilmesini sağlayan, aynı zamanda eşsiz bir yetenek geliştirme programı sunan Uluslararası Woolmark Odulleri sahiplerini buldu.
Londra Moda Haftası'nda yıldızlarla dolu bir etkinlikle 2020 Uluslararası Woolmark Odulu, Richard Malone'a verildi. Emily Adams Bode ise Karl Lagerfeld İnovasyon Odulu'nun ilk sahibi oldu.
uluslararasi-woolmark-odulleri-sahiplerini-buldu-5ead98174ed0a.jpg

[h=4]Surdurulebilirlik on planda[/h] Uluslararası Woolmark Odulu, Tim Blanks, Hamish Bowles, Sinead Burke, Edward Enninful OBE, Kim Jones, Takashi Murakami, Holli Rogers, Anja Rubik ve Shaway Yeh gibi cok saygın iş ortağı temsilcilerinden oluşturulan bir kurul tarafından değerlendirildi.
Kim Jones ve Edward Enninful OBE, kazananların yun kullanımının modada surdurulebilirlik ile ilişkisine değinmeleri etkileyiciydi derken OBE, "Benim icin Woolmark Odulu mukemmelliğin bir gostergesidir, tasarımcıları uluslararası bir duzeye taşıyor" diyerek sozlerini surdurdu.
Richard Malone, Wexford'daki yetişme tarzından esinlenerek, surdurulebilir bir moda sistemi yaratmaya calışmış ve cevreye zararı en aza indiren, işlevsel bir koleksiyon hazırlamış.
Geleneksel kimyasallar yerine, tamamen organik ve bitki bazlı boyaları kullanan İrlandalı tasarımcı, Merino yunu kullanarak Hindistan Tamil Nadu'da inanılmaz yetenekli dokumacılar topluluğuyla calışmış.
uluslararasi-woolmark-odulleri-sahiplerini-buldu-5ead98197a815.jpg

[h=4]"Bu inanılmaz yunu urettikleri icin teşekkur ederim"[/h] Woolmark Odulu'nu kazanmayı hic beklemediğini belirten Malone, "Bu odul, calışmalarımıza devam edebileceğimiz ve oğrendiklerimizi diğer markalar ile paylaşabileceğimiz anlamını taşıyor. Boylece cok daha fazla kişiye ulaşabileceğiz. Bu inanılmaz yunu urettikleri icin Avustralyalı yun ureticilerine teşekkur ederim." dedi.
Woolmark'ın, Guney Hindistan'daki bir dokumacı topluluğu ile calışmasına izin vermesine de değinen Malone, Wexford'da nesiller boyu suren zanaat ve geleneğin kaybolmasını onlemek icin calıştıklarını sozlerine ekledi.
uluslararasi-woolmark-odulleri-sahiplerini-buldu-5ead981c3e6fe.jpg

[h=4]Karl Lagerfeld İnovasyon Odulu verildi[/h] Karl Lagerfeld'e 1954 yılında odul kazandıran olağanustu yaratıcı ve yenilikci tavrın Bode'un calışmasında da gorulmesi sebebiyle bu odule layık olduğu belirtilirken, calışması yoğun bir ovgu aldı. Odulu, CR Fashion Book'un Kurucusu ve Genel Yayın Yonetmeni Carine Roitfeld tarafından Bode'ye verildi.
Carine Roitfeld, "Bode'nin eski parcalarla calışma ve onları donuşturme hikayesi beni cocukluğuma geri goturdu. Gencken bugun olduğu gibi bir moda yoktu, bu yuzden bit pazarına giderdim, annem ve ben kıyafetlere yamalar dikerdik. Bode'nin koleksiyonu bana bu zamanı hatırlatıyor ve bunu sevdim." ifadelerini kullandı.
uluslararasi-woolmark-odulleri-sahiplerini-buldu-5ead981faa7e0.jpg

[h=4]İlk 10[/h] Dunyanın dort bir yanından 300'den fazla katılımcı arasından secilen bu yılki 10 finalist şoyle:
Richard Malone – İrlanda,
Namacheko – Belcika,
Matthew Adams Dolan – ABD,
Ludovic de Saint Sernin – Fransa,
GmbH – Almanya,
Feng Chen Wang – UK,
Botter – Hollanda,
BODE – ABD,
BLİNDNESS – Guney Kore,
A-COLD-WALL – UK.
Richard Malone, calışmasını surdurmek ve geliştirmek icin 200.000 Avusturalya Doları, Emily Adams Bode ise 100.000 Avusturalya Doları ile desteklenecek. Her iki kazanan da devam eden endustri danışmanı desteği, odul alan koleksiyonları icin Woolmark sertifikası ve dunyanın en prestijli mağaza ve butiklerinde satışa sunma fırsatı bulacak.
Uluslararası Woolmark Odulu, dunyanın en iyi gelişmekte olan tasarımcılarını kutlayan ve onlara endustri uzmanlarından surekli danışmanlık sağlayan eşsiz bir yetenek geliştirme programıdır. Bu yılki katılımcılar prestijli bir mezunlar programına katılacak ve 300 tasarımcı bu odulden faydalanacak.
Woolmark ayrıca online toptan satış platformu ORDRE ile kurduğu ortaklık aracılığıyla, Uluslararası Woolmark Odulu kazananlarının ve finalistlerinin kapsul koleksiyonlarına toptan satış siparişleri verilmesine de destek veriyor.