Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Neriman Ozsoy: ''Yaz Olimpiyatlarının olma ihtimalini duşuk goruyorum''

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
neriman-ozsoy-yaz-olimpiyatlarinin-olma-ihtimalini-dusuk-goruyorum-5e9abdeb3d985.jpg
Japonya Ligi'nde forma giyen milli voleybolcu Neriman Ozsoy,koronavirus gozlemlerini Trtspor'a acıkladı. Milli voleybolcu Neriman Ozsoy da salgının pandemiye donuşme sureci boyunca Japonya'daydı. Bu surecte neler yaşadı? Olimpiyatlar duzenlenebilir mi? İşte Ajansspor'un Ozsoy'un acıklamalarından derledikleri ise şu şekilde;
''Japonya'da ilk koronavirusu cıktığında Japonya panik olmadı. Cin'den cıktığını bildikleri icin, Asya kokenli olduğunu bildiklerinden biraz tedirgin oldular ama bu tedirginlikleri halkı bilinclendirme ve disiplinlendirme yaparak gecirdiler. Japon kulturunde ilk defa gordukleri insanları belirli bir mesafeden eğilerek selamlıyorlar. Bizim gibi sokakta gorup el sıkışıp, opmuyorlar. Onları biraz bu kurtardı diye duşunuyorum. 3 senedir buradayım. Kalabalığın olacağı tum alanlarda grip bile olsalar başkalarına bulaştırmamak icin maske takıyorlar. Onceden yuzde 70'i kullanıyorsa da şimdi yuzde 90'ı kullanmaya başladı. Halkı cok cabuk disiplin ettiler. Diğer ulkelere gore en buyuk avantajları bu. Ulkede hic tedirgin olmadılar, sokağa cıkma yasağı yapılmadı. 7 gundur İstanbul'dayım ama 10 gun once oradayken antrenmanlara devam ediyordum. Sanki şehirde tek ben yaşıyor gibi hissediyordum. Halkı korkutmadan bilinclendirdiler. Benim duşuncem, bu yaz olimpiyatların gercekleşmesini zor buluyorum. Japonlar kendilerini inandırmışlar ve aynı hazırlıkla devam ediyorlar. Sanki planlandığı tarihte olacak gibi. Japonya'da ilk ortaya cıktığında Ocak ayında idi. Bizim zaten Ocak ayından once ligimiz bitmişti. Biraz olum olacak mı diye takip edip okulları tatil ettiler. Sonra ise spor musabakalarını iptal ettiler. Once seyircisiz sonra tamamen iptal ettiler. Butun spor musabakaları durdu.Ucağa binerken bir forum doldurdum. İndiğim zaman tum karantina şartlarına uyacağım ve iletişime gecilecek adres ve numaraları verdim. İlk indiğim andan itibaren de cok panik gordum. Bazı kesim cok onemsemiyor gibi gordum. Cok değişik duşuncelerde olan insanlar var. Japonya şimdilik kurallara uymayı cok guzel oğretti.''