Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

HSK'ya memur alımları, KPSS yonetmeliği kapsamı dışına cıkarıldı

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Katılım
28 Mar 2019
Mesajlar
7,951
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
4 Mart 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yonetmelik değişikliğiyle, Hakimler ve Savcılar Kuruluna memur alımları, KPSS yonetmeliği kapsamı dışına cıkarıldı.
Yonetmeliğin kapsam maddesinde yer alan hukum gereğince, şu kurumlara yapılacak memur alımlarında, KPSS yonetmeliği hukumleri uygulanmamaktadır.
- Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Musteşarlığı ile İcişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının Bakanlık Teftiş Kurulları,
Jandarma Genel Komutanlığı ve Askeri Adalet Teftiş Kurulları,
Kaymakam adayları,
Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları, aday konsolosluk ve ihtisas memurları,
Yurtdışı Turkler ve Akraba Topluluklar uzman yardımcıları,
İletişim uzman yardımcıları ve
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 1 inci maddesinin ucuncu fıkrasında sayılanlar ile Devlet senfoni orkestraları ve Devlet Klasik Turk Muziği Korosu sanatcıları.
Duzenleme bağlamında, HSK'ya memur alımlarının nasıl olacağı ayrı bir yonetmelikle duzenlenecektir. Yayımlanacak olan bu yeni yonetmelikte, muhtemelen KPSS yerine yazılı ve sozlu sınavla HSK'ya memur alımı yapılacağı yonunde duzenleme yer alacaktır.
hsk-ya-memur-alimlari-kpss-yonetmeligi-kapsami-disina-cikarildi-5e90a305159bb.jpg
Kamu Gorevlerine İlk Defa Atanacaklar Hakkında Genel Yonetmelikte Değişiklik