Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook, Canlı Yayın Kurallarını İhlal Eden Kullanıcıların Hesaplarını Engelleyecek

Magazzzino

Moderatör
Katılım
10 May 2019
Mesajlar
86
facebook-canli-yayin-kurallarini-ihlal-eden-12050634_o.jpg
Bilindiği üzere geçtiğimiz ay, Yeni Zelanda'da iki camiye saldırı gerçekleşmişti. Saldırıyı yapan kişi bu anları, Facebook üzerinden canlı olarak yayınlamıştı. 49 kişinin hayatını kaybettiği bu saldırının sonrasında Facebook, canlı yayın politikalarında değişikliğe gidiyor. Bundan sonra Facebook üzerinden yapılacak canlı yayınlarda kurallar iptal edildiği takdirde kullanıcılar geçici bir süreliğine yasaklanacak. Geçici yasaklamanın süresi, kullanıcının yapmış olduğu ihlale göre şekillenecek.
facebook-canli-yayin-kurallarini-ihlal-eden-2-12050634_o.jpg

Facebook yenilediği bu politika kapsamında, yapay zeka çalışmalarına da devam ediyor. Amerika'da bulunan Cornell ve Kaliforniya Üniversiteleri ile anlaşma yaptığı bu anlaşmanın sonucunda video akışların yönetilebilmesi için özel video analiz tekniklerinin geliştirileceği belirtildi. Anlaşmanın Facebook'a olan maliyeti ise 7.5 milyon dolar.

Konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunan Facebook Ürün Yönetim Başkanı Guy Rosen, amaçlarının Facebook'u ve Facebook'un canlı yayın özelliğinin güvenliğini artırmak olduğunu ve kullanıcıları yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı korumak istediklerini ifade etti. Rosen, ilerleyen süreçte Facebook'un daha güvenli bir yer olması için politikalarında başka yeniliklere de gidileceğini belirtti.