Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Humeyra

Member
Katılım
29 Ocak 2020
Mesajlar
35
Dudak dolgusu yapılmadan önce yüzün yapısına uygun olan dudak şekli belirlenir. Dudak dolgusu işlemi başlamadan en az yarım saat öncesinde işlemin acısız gerçekleşebilmesi için dudak bölgesine anestezik bir krem sürülür.

Dolgu maddesi enjeksiyon işlemi oldukça ince uçlu bir iğne yardımı ile gerçekleştirilir. Toplam 30 dakika kadar süren bu işlemin sonuçları hemen görülebilir.

Uygulamadan sonra dudak bölgesinde kısmi morluklar ve şişliklerin görülmesi oldukça normaldir. Bu şişkinlik bazen bir hafta kadar sürse de genel olarak en fazla bir kaç gün içinde geçmektedir. Kısa bir zaman alan bu işlem acısız ve kolay bir şekilde gerçekleşir.

İşlem tamamlandıktan sonra 1-2 hafta içerisinde gerekli kontroller yapılıp ihtiyaç duyulması durumunda ise rötuş işlemi de uygulanabilir. Çok ince dudak yapısına sahip olan kişilere uygulanan dudak dolgusu ise bir seans yerine bir kaç seans şeklinde bölünerek gerçekleştirilebilir.