Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Deprem Çadırlarını İstismar ediyorlar.

Gorkem

Magazin.biz.tr
Elazığ'da gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki deprem için en çok emek,yardım ve çaba harcayan isim olan Haluk Levent,deprem bölgesine gönderdikleri kışlık çadırların istismar edildiğini söyledi.

Ünlü sanatçı sosyal medya hesabından paylaştığı, "Bilgilendirme,dün rapor geldi.Çadırlar istismar ediliyor.Verilen çadırlarda önce oturuluyor sonra başka amaçlarla kullanılıyor.En iyisi koteyner.Çadırları iade ettik,çadırcıyı mağdur etmedik.Şuanda 600 bin tl toplandı dernek hesabımızda.Hepsiyle konteyner alıp kuracağız" son dakika mesajı ile deprem bölgesinde olup iten her şey hakkında takipçilerine bilgi veriyor.

Bir dönem alacak verecek meseleleri yüzünden hapis cezası olan ünlü sanatçı magazin gündemine bomba gibi düşmüştü.O dönemler yanında çevresinde kimsenin ona yardım etmemesi üzerine hapis cezası alan ünlü sanatçı,cezasını çektikten sonra içeride çok düşündüğünü ve benim gibi bir dönem yardıma muhtaç kalan insanlar için mutlaka yararlı bir şeyler yapacağını söylemişti.

Haluk Levent,müzik hayatını devam ettirirken,bir taraftan da 'AHBAP' isimli derneği kurdu.Bu derneğin amacını gerçekten yardıma muhtaç ve sesini duyuramayan insanlara hızlı şekilde yardım etmek olarak gösteren ünlü sanatçı,sosyal medyadan oluşan gönüllüler ve bu projede aktif şekilde yer almak isteyip dernek çalışanı olan insanlar ile bu hedefine bugünlerde fazlası ile ulaşmış durumda.

Çok hızlı bir şekilde 'AHBAP' Derneği ülkemizin 81 ilinde de hizmet göstermeye devam ediyor.Ünlü sanatçının başkanlığı yaptığı bu dernek,Elazığ'da gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası,koordineli çalışmaları ve düzenledikleri yardım kampanyalarının şeffaflığı ile tüm sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük takdir ve yardım topluyor.Ülkemizde ki en güvenilir yardım kuruluşlarında biri olmayı başaran bu dernek,Haluk Levent'in özverili ve şeffaf çalışmaları ile her geçen gün yeni üyeler ve gönüllüler kazanarak büyümeye devam ediyor.

Derneğin adını kullanarak para toplamaya çalışan fırsatçılara izin vermemek için,derneğin gerçek hesap numarasını sosyal medyada paylaşmak zorunda kalan Haluk Levent,bu fırsatçılığı ve ahlaksızlığı anlayamadığını söyledi.Sosyal medya ağlarından Twitter üzerinde etkin kullanım yapan Haluk Levent,yaptığı paylaşımlar ile hem deprem bölgesinden son dakika haberleri veriyor hem de toplanan bağışlar ve nereye harcandığına ilişkin belgeler paylaşıyor.