Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cocuklarda diş gıcırdatması neden olur astım olabilir!

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Zaman zaman sempatik bulduğumuz cocuğumuzun dişlerini gıcırdatmasının altında astım belirtileri olabileceğini biliyor muydunuz? Coğu zaman dişlerinin kaşındığını zannettiğimiz bu durum aslında cocukların sağlığını tehdit ediyor olabilir! Cocuklarda diş gıcırdatması neden olur? Cocuklarda diş gıcırdatma tedavisi nasıl yapılır? İşte merak ettiğiniz tum cevapları Pedodontist Dr. Begum Gok Coban, yanıtladı.
Astım ve ust solunum yolu enfeksiyonları gibi solunum rahatsızlığı olan cocukların %62,5’inde diş gıcırdatma alışkanlığı olduğu tespit edilmiştir. Cocuklarda diş gıcırdatma neden olur? Cocuklarda diş gıcırdatma tedavi yontemleri nelerdir?
COCUKLAR DİŞLERİNİ NEDEN GICIRDATIR?
Cocuklarda diş gıcırdatmanın 3 nedeni olabilir, Dişlerde arası temaslarda duzensizlikler veya yuksek dolgular.Bağırsak parazitleri, beslenme yetersizlikleri, alerjiler, hormonal bozukluklar, uriner hiperasidite Psikolojik nedenler. artmış stress, yeni kardeş sıkıntısı, okul stresi, aile ici sıkıntılar ve kişilik bozuklukları olabilmektedir.
Dişlerle ilgili sorunlar diş ekimleri tarafında yapılan aşındırmalar ve diş temaslarının duzeltilmesi ile kolayca engellenebilir.
ASTIM HASTALIĞI OLABİLİR
Ayrıca astım ve ust solunum yolu enfeksiyonları gibi solunum rahatsızlığı olan cocukların %62,5’inde diş gıcırdatma alışkanlığı olduğu tespit edilmiştir.