Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cinnamon Rolls Cookies (Tarçınlı Rulo Kurabiye)

EvHanımı

Member
[h=2]Cinnamon Rolls Cookies (Tarçınlı Rulo Kurabiye) Tarifi İçin Malzemeler[/h]
  • 125 gr. tereyağı veya margarin
  • 1 su bardağından iki parmak eksik şeker
  • 1 adet yumurta
  • 2. 5 su bardağı un
  • 1 paket vanilya
  • 1 çay kaşığı k. tozu
  • 1 tutam tuz
İç malzemesi için;

• 1 yumurta
  • 1 çay bardağı esmer şeker ( normal şekerde olur )
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
Sosu için;

• 1 yemek kaşığı labne
  • 1 yemek kaşığı süt
  • 2 yemek kaşığı pudra şekeri (tepeleme)
[h=2]Cinnamon Rolls Cookies (Tarçınlı Rulo Kurabiye) Tarifi Yapılışı[/h]Yabancı yemek sitelerinde sıkça gözüme çarpan bu kurabiyeyi artık denemesem olmazdı. Birçok siteyi ziyaret edip araştırdıktan sonra Türk damak tadımıza en uygun olanını derledim ve ortaya bu güzellikler çıktıTek derdim fotoğrafın kalitesizliği kapalı havalarda telefonum hiç iyi fotoğraf çekmiyorLafı daha fazla uzatmadan malzeme listesini ve hazırlanışını gönderiyorum

1. Oda ısısındaki tereyağı ve şekeri 2 dk. kadar çırpın.
  2. Yumurtayı ekleyip 1 dk. kadar daha çırpın.
  3. Vanilya, k. tozu, tuz ve elenmiş unu iki kerede karışıma ekleyip çırpmaya devam edin.
  4. Hazırladığınız hamuru dolapta en az yarım saat dinlendirin. Vaktiniz yoksa derin dondurucuda 15 dk. bekletmenizde yeterli olacaktır.
  5. İki yağlı kağıt arasında dikdörtgen bir hamur açın.
  6. 1 yumurtayı çırpıp fırça yardımı ile hamurun her tarafına sürün.
  7. Tarçın ve şekeri karıştırıp hamurun her yerine gelecek şekilde serpin.
  8. Hamuru sıkıca rulo sarın tekrar dolapta yarım saat bekletin (hamurun kolay dilimlenmesi için)
  9. Ruloyu keskin bir bıçakla 2 cm genişliğinde kesin (ben iple kestim )
  10. Yağlı kağıt serili tepsiye aralıklı olarak dizin önceden ısıtılmış 180 ° fırında yaklaşık 25 -30 dk. pişirin.
  11. Çıkardığınızda biraz yumuşak olmalı çünkü kendi sıcağı ile pişmeye devam edecek.
  12. Sosu için tüm malzemeyi pürüzsüz olana kadar karıştırın.
  13. Ve soğumuş olan kurabiyelerin üzerine gezdirin (Sos isteğe bağlı yapılmayabilirde. Keza kurabiyeler tek başına bile damak catlatan cinsten