Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gorkem

Magazin.biz.tr
Cuma günü Elazığ'da gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki deprem için yapılan yorumlara,ünlü şarkıcı Bengü daha duyarlı davranılması gerektiğini söyledi.

Ekli dosyayı görüntüle 185

Yaşanan deprem nedeni ülke yasa boğuldu.Geçtiğimiz cuma günü son dakika olarak bütün haber kanallarında yer alan deprem bütün vatandaşlarımızı üzüntüye boğmuştu.Magazin dünyasından bir çok isim yardım kampanyaları düzenlemeye başlamıştı.Sosyal medya hesaplarından ardı ardına yardım yapılması için teşvikte bulunan ünlü isimlerin başını,Haluk Levent ve Demet akalın çekerken ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı deprem bölgesine gönderilmesi için yaptığı program ile tam tamına 51 milyon lira toplayarak herkesten alkış aldı.

Bir çok ünlü isim gibi şarkıcı Bengü de yaşanan üzücü olay için sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.Ünlü şarkıcı Bengü instagram hesabından şu mesajı paylaştı;

"Biraz izleyince bile insanın içi kan ağlıyor...Kimseyi yargılamak haddim değil ama tutamadım kendimi...Kalbim kaldırmıyor çünkü benim...Tamam gezin tozun,yiyin,için de bari enkaz altında hayatlarını kaybetmiş vatandaşlarımız çıkarılırken,insanların hayatları başlarına yıkılmışken,anneler bebekler yaşam savaşı verirken az sessiz kalın be arkadaş!"

Bu mesajı ile sosyal medyada dolanan bazı insanların söyledikleri sözlere karşı isyanda bulunan ünlü sanatçı Bengü,böyle günlerde birlik içinden elimizden geldiği kadarı ile yardım yapılması gerektiğini söyledi.Yaşanan üzücü deprem sonrası sosyal medyada provakatörler belirmişti.Üzücü olay üstünden prim yapmaya çalışan bu insanlar hakkında suç duyurularında bulunulmaya başlandı.

Deprem kuşağındaki ülkemizin,deprem ile ilgi daha bilinçli hale getirilmesi için çeşitli çalışmalar başlatıldı.Okullarda yapılan deprem tatbikatlarının yanı sıra yetişkinler içinde özel programlar hazırlanmasına karar verildi.Deprem bilincinin oluşturulması için devlet kurumları tarafından yoğun çaba harcanacağı belirtilirken belirtilirken beklenen büyük İstanbul depreminde kötü sonuçlar oluşmaması için şimdiden önlemler alınmaya başlandı.