Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bahar ev dekorasyonu onerileri neler duvarlarınızda canlı renkler kullanın!

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Katılım
28 Mar 2019
Mesajlar
7,951
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Guneşli gunlerin coğalıp ciceklerin actığı bahar mevsiminde evinizde de kışın etkisinden kurtulmak istiyorsanız dekorasyon onerilerimize kulak verin. Bahar dekorasyonuna uygun daha ferah bir eve kavuşmanızı sağlayacak birkac tuyoyu derledik. İşte evinizi bahara hazırlamanın 6 yolu!
Guneş ışığının evinize girmesine izin verin
Bahar mevsimiyle gelen gun ışığından daha fazla yararlanmak icin kalın perdelerinizi kenara itin, camları acın ve guneş ışığıyla birlikte bahar havasının da iceriye girmesine izin verin. Eğer guneş ışığından yeterince yararlanamadığınızı duşuyorsanız mobilyalarınızın yerlerini değiştirin. Orneğin okuma koltuğunuz cam kenarında değilse bu koltuğu cam kenarına taşıyarak gecirdiğiniz vaktin daha keyifli olmasını sağlayabilirsiniz.
Duvarlarınızı canlı renklere boyayın
Evinizde baharı hissetmek icin işe duvarlardan başlayabilirsiniz. Evinizin duvarlarını bahara yakışır, canlı renklerle boyayabilir ya da doğayı evinize taşıyacak duvar kÂğıtlarından yardım alabilirsiniz. Ozellikle 3 boyutlu duvar kağıtları sayesinde evinizin duvarlarına baktığınızda kendinizi tropikal bir atmosferin icerisinde bulabilirsiniz. Eğer bu kadar koklu bir değişim icin hazır değilseniz doğa fotoğraflarına, resimlerine ya da renkli tablolara duvarlarınızda yer verebilirsiniz.
Farklı renkte ciceklere yer acın
Eğer bahar atmosferini evinize taşımaya karar verdiyseniz ciceklerle ic ice olacaksınız demektir. Evinizi farklı renklere sahip cicekler ile susleyebilir, hoş saksılar sayesinde bitkilerinizin evinize daha guzel bir hava katmasını sağlayabilirsiniz.
Fazlalıklardan kurtulun
Soz konusu bahar dekorasyon trendleri ise her yolun ferahlığa cıktığını fark etmişsinizdir. Bu nedenle evinizi daha ferah gosterecek uygulamalar yapabilirsiniz. Duvarlarda aynalara yer vermek, evinizi daha geniş gostermek icin mukemmel bir cozum. Bunun yanında ihtiyacınız olmayan kucuk eşyaları saklama kutularına koyarak evinizi daha duzenli bir hale getirebilir ya da kullanmadığınız mobilyalarınızla giysilerinizi, ihtiyacı olanlara verebilirsiniz.
Evinizi renklendirin
Baharı yansıtacak bir ev dekorasyonu yapmanıza yardımcı olacak acık mavi, yeşil, pembe, sarı, lila gibi canlı ve yumuşak renklere; biblo, saat, vazo gibi dekorasyon urunleri sayesinde yer verebilirsiniz. Bunun yanı sıra yatak odanızda bu renklere sahip nevresim takımlarını kullanabilir ya da koltuklarınızı minderler ile susleyerek salonunuzu daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz kalın halılarınızı kaldırıp bahara yakışır ince ve renkli kilimleri de tercih edebilirsiniz.
Ahşap urunler kullanın
Evinizde baharı hissetmenin en kestirme yollarından biri de ahşap urunlerdir. Her mevsime uyum sağlayabilme ozelliği olan ahşap urunler, evinizin doğa ile butunleşmesini en şık şekilde sağlayabilir. Orneğin palet ile kitaplık, koltuk, yatak ya da sehpa yaparak hem evinizde bahar ruzgÂrlarını estirebilir hem de geri donuşume katkı sağlayabilirsiniz.
Bahcenizi unutmayın!
Baharı yaşamak icin en guzel alan balkon ya da bahcedir! Bahcenize rengÂrenk cicekler dikebilir, hatta yemeklerinizde kullanacağınız sebzeler bile yetiştirebilirsiniz. Bahce mobilyaları ise mevsimin tadını cıkarmanız icin olmazsa olmaz. Eğer bahceniz yok ama balkonunuz varsa bu alanı dekore ederek daha keyifli ilkbahar ve yaz mevsimleri yaşayabilirsiniz.