Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gorkem

Magazin.biz.tr
24 Ocak Cuma günü saat 20:55'te Elazığ'da gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki deprem için tüm Türkiye seferber oldu.Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu televizyon kanalı tv8'de yapılan yardım programında 51 milyon lira yardım toplandı.

Yaşanan bu üzücü olay'ın başlarında başta,Haluk Levent ve Demet Akalın olmak üzere bir çok ünlü elini taşın altına koyarak deprem bölgesine yardım konusunda çok hassas davrandılar.Bu ikilinin yardım konusunda sosyal medyada itici güç olması sonucu bir çok ünlü isim deprem bölgesine yardım göndereceğini duyurdu.Sadece geçmiş olsun mesajı yayınlayan Acun Ilıcalı sosyal medya kullanıcıları tarafından televizyonda yardım kampanyası başlatması konusunda mesaj yağmuruna tutuldu.

En son Fenerbahçe futbol kulübüne 'win win' isimli bir yardım kampanyası başlatan ünlü televizyoncu,televizyonda yayınladığı bu yardım kampanyası ile taraftarı olduğu kulübe büyük meblağda yardım toplamıştı.Sosyal medya kullanıcıların yapmış olduğu bu yadıma benzer bir format'ı Elazığ'daki depremzedelere de yapması istenen Acun Ilıcalı,gelen mesajlara duyarsız kalmayarak dün öğlen saatlerinde akşam 20:00'de televizyon kanalı tv8'de Elazığda'ki depremzedeler için bir yardım kampanyası düzenleyeceğini son dakika olarak duyurmuştu.Bu haber sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük beğeni ile karşılanırken yardım kampanyasında tam 51 milyon lira yardım toplandı.Her bir sms 10 lira olarak ücretlendirilmişti.

Programa seyircilerin yaptıkları bağışlar kadar telefon ile bağlanan isimlerin yaptığı yüksek bağışlarda damga vurdu.Birçok ünlü ismin telefon ile bağlanıp Elazığda'ki depremzedeler için yaptığı bağışlar ise şöyle;

Beşiktaş Futbol Kulübü kaptanı Burak Yılmaz yayına bağlanarak 'Futbolcu arkadaşlarımız ile birlikte 300 bin lira yardımda bulunuyoruz' dedi.

Ünlü iş adamı Hüseyin Özdilek yayına bağlanarak 'Allah devletimize milletimize zeval vermesin'diyerek 1 milyon lira bağışta bulundu.

Acun Ilıcalı'nın telefonuna mesaj gönderen iş adamı Cemil Kazancı ise 2 milyon lira bağışladığı söyledi

Filistin asıllı olan Ahmet Eler 500 bin lira bağışta bulundu.

İş adamı olan Fettah Tamince ise sms kampanyasına 250 bin lira bağışta bulundu

Ünlü mobilya markası İnegöl Mobilya,depremde evleri zarar gören tüm depremzedelerin mobilyalarını yenileyeceklerini söyledi.

Ünlü iş adamı Cihan Kamer,Atasay Kuyumculuk ve Huqqa adına 1 milyon liralık bir bağışta bulundu.

İç işleri bakanı Süleyman Soylu 20 bin lira bağışta bulundu.

Özel hayatı ile magazin dünyasının ve sosyal medya kullanıcıların en çok ilgisini çeken isimlerin başında gelen Acun Ilıcalı depremzedelere karşı göstermiş olduğu bu duyarlılığı ile herkesin takdirini topladı.