Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Acılın emzirme diyetimi paylaşıyorum

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Selam anneler,

5 aylık sadece anne sutuyle beslenen bir bebeğim var. Ama buna rağmen kilo veremediğim icin diyetisyene gitmeye karar verdim. Bir takım kan tahlillerinden sonra bana bir liste hazırladı. Ben de bu listeyi ornek olması acısından sizinle paylaşıyorum. Lutfen diyet listelerinin kişiye ozel olduğunu unutmayın.

Kahvaltı 09.00-09.30: 1 yumurta + 2 adet ceviz + yarım domates + bol ciğ yeşillik + 1 dilim tam tahıllı ekmek + 1 cay bardağı acık cay + 2 yemek kaşığı cokelek ya da 1 dilim peynir.

Ara Oğun: YOK
acilin-emzirme-diyetimi-paylasiyorum-5e68ede9ae64e.gif

Oğle Yemeği 13.00-13.30: 6-7 yemek kaşığı susuz sebze yemeği + 2 yemek kaşığı yoğurt + 1 dilim tam tahıllı ekmek + yağsız salata.

Ara Oğun 16.00-16.30: 1 adet meyve (elma-armut ya da ayva) veya 5 adet erik veya 10 adet cilek + 5-6 adet ciğ badem ya da fındık

Akşam yemeği 19.30-20.00: 2-3 kofte kadar et ya da 5-6 yemek kaşığı susuz kuru baklagil ya da 80 gr light ton balığı ya da 3 peynirli salata ya da 2 yumurtalı menemen + 2 yemek kaşığı yoğurt + 1 dilim tam tahıllı ekmek.

Gece: 200 ml sut ya da 4 yemek kaşığı yoğurt.

Arada tarcınsız bitki cayları ve 4 lt kadar su tuketilecek. Ben doğum yaptğımdan beri 2 cay kaşığı anason, 1 cay kaşığı tane kimyon ve 1 cay kaşığı rezeneyi demleyip her akşam iciyorum. Gunde birden fazla da icilebilir.

Hepimize kolay gelsin.