Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

WhatsApp'ı kilitleyen mesajlar

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Katılım
28 Mar 2019
Mesajlar
7,951
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
whatsapp-i-kilitleyen-mesajlar.jpg

İster Android kullanıyor olun, ister iPhone... WhatsApp'ı cokertmeye yonelik hazırlanmış bazı ozel mesajlar, internette bulunan forumlarda sık sık paylaşılıyor. Bir gizlilik uzmanı ise, bu durumun son derece kaygı verici olduğunun altını ciziyor. ProPrivacy'nin dijital gizlilik uzmanı Ray Walsh, WhatsApp'ın kullanıcı sayısına dikkat cekiyor. Dunya capında yaklaşık 1,5 milyar kişinin kullandığı WhatsApp'ın hedef alınması, Wlash'a gore endişe verici bir durum.
Bu tur ozel hazırlanmış mesajlar, uygulamayı kilitlemekle kalmıyor, bazen onu tekrar acmanızı da engelliyor. Uzmana gore bu tur "metin bombası" mesajları ilk olarak Brezilya'dan yayıldı ancak şimdi dunya capında etkisini gosteriyor.
Bu tur kotu niyetli mesajlardan korunmanın garantili bir yolu bulunmasa da, sizi gruplara ekleyebilecek kişileri kısıtlamanızda fayda var. Bu durumda yabancılara acık olmayacağınızdan, zararlı mesajları alma ihtimaliniz de duşecektir.
WhatsApp'ı cokerten bir mesaj aldığınızda bu mesajdan kurtulmak icin WhatsApp'ın web surumunu bilgisayar uzerinde goruntuleyerek, bu mesajı gonderen kişiyi engelleme listenize ekleyebilir ve mesajı silebilirsiniz.
sizlere www.magazin.biz.tr farkıyla sunulmuştur