Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Universiteden, 'akıl dışı' akademik personel alım ilanı!

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Malatya Turgut Ozal Universitesini daha once iki defa oğretim elemanı ilanlarında yarattığı gereksiz burokratik işlemlerden dolayı gundeme getirmiştik.
17 Temmuz 2019 tarihli "Malatya Turgut Ozal Universitesi Adayları Şahsen Başvuruya Zorluyor" konulu haberimiz icin TIKLAYINIZ.
13 Mart 2020 tarihli "Universite Şahsen Başvuru Almakta Israr Etmeye Devam Ediyor" konulu haberimiz icin TIKLAYINIZ. (Bu haber uzerine aynı gun universite yonetimi ilanı duzeltmiştir. Duzeltme haberi icin TIKLAYINIZ.)
Bu defa, aynı universite tarafından 25 oğretim uyesi kadrosu, Resmi Gazete'de 29 Mart 2020 Pazar gunu yayımlanmıştır. Soz konusu ilanı incelediğimizde; Profesor, Docent ve Doktor Oğretim Uyesi adaylarından lisans, yuksek lisans ve doktora belgeleri ile docentlik belgelerinin "NOTER ONAYLI SURETLERİ"nin istenildiği gorulmektedir.

Universite bilmediği icin sizlerle paylaşalım. Yuksekoğretim Bilgi Sistemi (YOKSİS) aracılığıyla tum diplomalar e-devlet uzerinden "mezun belgesi" olarak alınabildiği gibi, aynı zamanda buradan alınan belgeler "karekodlu" olduğu icin teyit edilebilmektedir. İlave olarak, 2019 yılı sonu itibarıyla Universitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından verilen docentlik belgeleri de e-devlet uzerinden alınabilmektedir.
Gorulduğu uzere, ilana başvuracak adayları e-devlet sistemi varken, sokağa cıkmanın tehlikeli olduğu şu gunlerde notere yonlendirmek (universite hatada ısrar ederse şu konuda da uyaralım, noterlerde salgın sebebiyle nobet usulu calışıyor) akıl dışıdır!
COVID-19 pandemisiyle mucadele kapsamında devletimizin her turlu tedbiri alarak kişilere mumkun olduğunca evde kalma uyarıları yaptığı bu donemde, işleri mumkun olduğunca kolaylaştırmak varken, aksine zorlaştırmak ve vatandaşa maddi anlamda kulfetler doğurmak buyuk yanlıştır!
universiteden-akil-disi-akademik-personel-alim-ilani-5e90a27d83c74.jpg