Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

TBF Akademi hayata gecti

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
tbf-akademi-hayata-gecti-5e9abb2e4e591.jpg
Turkiye Basketbol Federasyonu, iki bucuk yıldır uzerinde detaylı calıştığı TBF Akademi’yi hayata gecirdi. TBF Akademi’de online kursların yanı sıra dijital kutuphane de yer alacak.
Turkiye Basketbol Federasyonu, uzun zamandır hayata gecirmek icin calıştığı TBF Akademi’de mutlu sona ulaştı. Federasyondan yapılan acıklamada TBF Akademi’nin faaliyete gectiği aktarılırken, online eğitim eşliğinde daha nitelikli spor insanlarının Turk basketboluna kazandırılması amaclandığı ifade edildi. Yakın zamanda buyuk bir basketbol kutuphanesine donuşmesi beklenen TBF Akademi’de TBF yoneticileri ile birlikte Ufuk Sarıca, Ergin Ataman, Zeljko Obradovic ve Orhun Ene gibi onemli isimlerin de yer alacağı belirtildi.

Hidayet Turkoğlu: "Turk basketboluna buyuk hizmetleri olacağını duşunuyorum"
Turkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Turkoğlu da TBF Akademi’yi hayata gecirdikleri icin cok mutlu olduklarını soyleyerek, "Turkiye’de, universiteler dışında sporcuların kariyerlerini belirleyebilecekleri bir platform yok. Profesyonel sporcular icinse mac ve antrenman yoğunluğu nedeniyle, eş zamanlı olarak universite eğitimlerini surdurebilmek kolay değil. Bu sporcular genellikle 35-40 yaş aralığında emekli oluyor ve hayatlarının geri kalan bolumu icin bir kariyer planlaması yapmakta gucluk cekiyor. TBF Akademi sayesinde oyuncularımız, aktif sporculuk donemlerinin icerisinde de uzaktan eğitim olanaklarıyla kendilerini profesyonel yoneticilik icin hazırlayabilecek ve bu pozisyonlar icin daha donanımlı olabilecekler. Halihazırda ligimizde cok değerli genel menajerler ve yoneticiler de bulunmakta. Bu profesyonellerimiz icin de bir denklik programı hayata gecirerek, yeri geldiğinde onların tecrubelerinden faydalanacak; yeri geldiğinde ise onların da kendilerini geliştirmeleri icin destek olacağız. TBF Akademi, kapsayıcı yapısıyla basketbolumuzun her bir aktorune ulaşırken, hem kişisel hem de profesyonel gelişimlerine olanak sağlayacak. Teknolojik imkÂnlar sayesinde zaman ve mekÂn kısıtlamasını da ortadan kaldıran TBF Akademi’nin Turk basketboluna buyuk hizmetleri olacağını duşunuyorum" şeklinde konuştu.