Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nadide Sultan kimdir? Nadide Sultan nereli ve kac yaşında?

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Nadide Sultan, 1976 doğumludur. Muzik hayatına lise yıllarında adım atan, ardından Mujdat Gezen Sanat Merkezi Turk Muziği bolumunde okurken sahne calışmalarına başlayan Nadide Sultan hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde… Nadide Sultan nereli ve kac yaşında? NADİDE SULTAN’IN BİYOGRAFİSİ
Nadide Sultan Yonat, ya da bilinen adıyla Nadide Sultan, 15 Kasım 1976 tarihinde İstanbul’da dunyaya gelmiştir. Aslen Konya’lıdır. İstanbul Teknik Universitesi Turk Muziği Ses Eğitimi Bolumu’nden mezun olduktan sonra, yuksek lisans eğitimini Halic Universitesi Turk Musikisi bolumunde tamamlamıştır.
MUZİK KARİYERİ
Lise yıllarında Uskudar Musiki Cemiyetine devam eden, ardından da Marmara Musiki Cemiyeti ve kanun derslerine devam eden Nadide Sultan, liseden sonra kurdukları muzik grubu ile, değişik mekanlarda şarkı soylemiş, Emel Sayın, Ajda Pekkan, Sibel Can, Altay, Coşkun Sabah ve Fatih Urek gibi sanatcılara da vokal yapmıştır.
EVLİLİĞİ
Bugune kadar yedi albumu bulunan sanatcı ayrıca Cifte Bela ve Yapma Diyorum adlı televizyon dizilerinde oynamış, Ispanaktan Nağmeler adlı sinema filminde ve Bodrum Hakimi TV filminde rol almıştır. Unlu reklam ve film yonetmeni Hakan Yonat ile 16 Ağustos 2014’te evlenen Nadide Sultan’ın bu evlilikten Kaan isimli bir oğlu vardır.
nadide-sultan-kimdir-nadide-sultan-nereli-ve-kac-yasinda-5f50c7be5e1d0.jpg
Nadide Sultan, liseden sonra kurdukları muzik grubu ile, değişik mekanlarda şarkı soyleyip, Emel Sayın, Ajda Pekkan, Sibel Can, Altay, Coşkun Sabah ve Fatih Urek gibi sanatcılara da vokal yaptı.

Albumleri:
1997 – Vuslat'a Beş Kala
1999 – Tutuldum
2000 – Aşktan Olsem
2004 – Dene Bakalım
2007 – Tek Kişilik
2010 – Nadide'S
2012 – Hayat Aşktan Yana
Dijital Single’ları:
“Anlayan Anlar” (2013)
“Vazgec Kalbim” (2014)
“Kalbimin Sahibi 2016” (2016)