Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Magazin Türkiye

Gorkem

Magazin.biz.tr
İlginç bir ülkede yaşıyoruz,yaşadığımız mevsimler bile ilginç.Şubat ayındayız fakat hala kar yağmadı mesela İstanbul'a.15 milyon insanın yaşadığı koskocaman bir şehir.üstelik bu 15 milyonun içinde birbirinden ünlü 10 bin kişi vardır sanırım.Yoksa yok mudur?

Şuanda bunu düşünüyorum,83 milyon kişilik ülkemizde kaç tane ünlü isim var ve magazin türkiye'de kaçının haberlerini okuyoruz?Kaç tanesi İstanbul'da yaşıyor?Bu kadar kalabalık bir şehirde bu kadar tanınmaktan sıkılmıyorlar mı?Belkide böyle mutludurlar neyse...

Çocukluğumda pazar kahvaltıları çok önemliydi.Tüm aile bir arada olurdu,sobanın üzerinde ekmek kızartılırdı.Şimdi kaloriferler var ekmek kızartmama izin vermiyorlar gerçi makineleri falan çıktı,kare şeklinde bilmem ne besin değerine sahip hafif tatlı ekmekler.Bıçakla kesicem diye uğraşmıyorsun.Makineye koy düğmeye bas biraz bekle ve kızarmış ekmek hizmetinizde.

O unutulmaz kahvaltıların sonuna doğru başlıca özel tv kanallarında öğlene doğru başlayan ve hala aklımda olan programlar başlardı.Magazin haberleri... Magazin türkiye...

Ekli dosyayı görüntüle 331

Uydu ve internet üzerinden izlenmeyen,üzerlerine kargaların konduğu 'T' şeklinde dışarıdan bakıldığında tüten baca dumanlarının arasından göze çarpan antenler sayesinde izlenen programların,dizilerin ve yarışmaların bizlere tanıttığı kişilerin yaşamlarını ve dedikodularını bizler ile buluşturan magazin türkiye programlarını hala hatırlıyorum.

90'lı yıllarda daha internet ile tanışmıyor olmamızdan dolayı hafta sonlarını ip ile çeken insanların varlığından haberdardım.Sevdikleri ünlülerin,nerede,kiminle,ne zaman ne yaptıklarını öğrenmek için hafta sonları bekleniyordu.Bir gelenek haline gelmişti bu,hafta sonu denildiğinde çocuklar için okul bahçesinde top oynamak,anne ve ablalar için televizyondan magazin türkiye gündemini takip etmek.

Düşünün,İstanbul'dasınız ve yolda bir ünlü ile karşılaşıyorsunuz.Televizyondan izlediğiniz kişiyi canlı olarak görüyorsunuz.Kameralı cep telefonunu bırak telefon yok :) O anki heyecanını gelip komşuların ile paylaşıyorsun.O zaman ki komşuluk ilişkilerini az çok biliyorsunuz.Diyelim ki adınız ayşe ve ünlü birini gördüğünüz haberi komşularınız tarafından biliniyorsa,camdan cama kulaktan kulağa 'Ayşe şu ünlüyü görmüş,televizyondaki gibi değilmiş' muhabbeti öyle bir dönmeye başlar ki,kısa zamanda mahallenizde herkes bu haberi konuşur.Siz de bir ünlü sayılırsınız artık :)

Zamanın ilerlemesi ile birlikte teknolojide hayatlarımıza girmeye başladı.Pazar kahvaltılarından sonra mutlaka izlenen magazin türkiye haberleri yerini bilgisayarlara bıraktı.Bunun ile birlikte sadece hafta sonları merakımızı gidermek yerine istediğimiz zaman istediğimiz ünlü ile ilgili magazin haberlerine ulaşmaya başladık.

Paparazi olarak adlandırılan basın mensupları gecenin bir saati hiç olmadık yerlerden hiç olmadık zamanlarda çıkarak,ünlü isimler ile ilgili en yeni haberleri istediğimiz zaman bakabilmemiz için önümüze koymaya başlamışlardı.İnternet bu açıdan mükemmel bir olay.İstediğin bilgiyi istediğin zaman alabiliyorsun.

Ulaşılabilirliğin artması ile birlikte ünlüler daha ünlü olmaya başladı,tabi bunda en büyük pay magazin türkiye aleminin.Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte isimlerinden sürekli söz edilmesi,daha çok insan tarafından tanınıp konuşulabiliyor olmaları ünlüler arasında büyük rekabete yol açtı.Giyimleri ve özel hayatları ile birlikte oldukça ilginç haberler ile karşımıza çıkmaya başladılar.

En unutamadığım magazin olayı,Hande Ataizi'nin tuvalet demirlerinde kedi gibi sıkışması olayıydı.İlginç bir ülkede yaşıyor olmasak bu şekilde ilgin bir olay yaşanabilir miydi?Magazin Türkiye gündeminde bunun gibi bir çok ilginç olay var,benim için en ilginci buydu,sana ilginç gelen başka olay var belki...

Yaz ayları dışında genelde İstanbul'da atıyor magazin türkiye'nin kalbi.Bu kadar kalabalık bir şehirde ünlü biri olarak yaşamak istemezdim açıkçası.Sosyal medyanın hayatımıza girmesinin ardından sevdiğimiz veya sevmediğimiz ünlüleri çok rahat bir şekilde takip etmeye başladık.Bu kolaylık sayesinde televizyondaki programların yerini internet haberleri aldı.

Her şey çok hızlı değişmeye başladı.Ünlüler bile değişmeye başladı,her ay yeni bir ünlü isim giriyor magazin türkiye gündemine.Bu kadar hızlı gelişen gündemi takip edebildiğim kadar etmeye çalışıyorum ama hala aklımda bir soru var...

İstanbul'da kaç tane ünlü yaşıyor?

Son düzenleme: