Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iOS 13 Tanıtıldı. İşte Özellikleri

Bilal

Member
Merakla beklenen iOS 13 işletim sistemi sonunda duyuruldu. Apple’ın en güncel işletim sistemi olmasının yanında şimdiye kadarki en iddialı işletim sistemi sürümü olarak duyurulan iOS 13, beraberinde birçok yeniliği de getirdi. Hemen yeni işletim sistemi sürümüyle beraber gelen yeniliklere bakalım.
[h=2]iOS 13 Neler Sunuyor?[/h]iOS 13 işletim sistemine geçmeden önce iOS 12 için yapılan açıklamadan söz edelim. Tüm Cook tarafından yapılan açıklamaya göre bu sürümde %97 müşteri memnuniyeti elde edildi. Bununla beraber iOS 12 işletim sisteminin şu an olarak %85 kullanım oranının olduğu da açıklandı.
iOS-13.jpg

Bu açıklamaların hemen sonrasında iOS 13 için özelliklere geçildi. Biz de hemen yeni işletim sisteminin özelliklerinden söz edelim.
[h=2]Performans Artışı[/h]Yeni işletim sistemiyle beraber performans konusunda çok daha iyi bir derecelendirme yapıldı. Performans o kadar artırıldı ki yüz tanıma ile sistem açılması %30 oranında hızlandırılmış durumda. Veri paketlerini de küçülttüğünü açıklayan Apple, veri indirme konusunda %50 daha hızlı, veri yükleme konusunda ise %60 daha hızlı olacaklarını açıkladı.

iOS-13.jpg

Bunun yanında uygulamaların açılış hızlarının da 2 katı attırıldığı açıklandı. Daha çok performansa yüklenilen bir işletim sistemi sürümünden söz ediyoruz. Bu konuda çok daha başarılı bir sürüm söz konusu.
[h=2]Karanlık Mod Geldi[/h]Uzun süredir merakla beklenen iOS 13 karanlık modunun da kullanıma girdiği açıklandı. Yeni modla beraber karanlık mod çok daha şık bir görüntü sunulmasını sağlıyor. Karanlık moda geçiş yapıldığı zaman, uygulamaların arka planlarında siyahlaştırılıyor.
iOS-13-3.png