Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Doymama hissinin nedenleri

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Katılım
28 Mar 2019
Mesajlar
7,951
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Surekli acıkıyor ve yemek yerken doymak bilmiyorsanız bunun altında yatan ceşitli nedenler olabilir. İşte uzmanlara gore surekli acıkma hissinin nedenlerinden bazıları…
doymama-hissinin-nedenleri-5e88c0e179fc6.jpg

[h=4]Gulmeyi seven insanlar daha cok acıkıyor[/h] California'da gercekleşen bir biyoloji konferansında sunulan calışmaya gore, harika bir espri anlayışınız varsa ve gulmeyi seviyosanız bu sizi daha iştahlı biri haline getirebilir. İki grup insan arasında yapılan araştırma, eğlenceli videolar izleyen insanların daha ciddi konularda video izleyenlere gore daha cabuk acıktıklarını ortaya koyuyor.
doymama-hissinin-nedenleri-5e88c0e3acd62.jpg

[h=4]Gun ışığı sağlıklı metabolizma icin gerekli[/h] Ayrıca gun ışığının eksikliği, metabolizmanın bir sure sonra bozulmasına neden oluyor ve bunyenin yağlı ve tatlı yiyecekler isteği artıyor. Bunun sebebi ise vucudun, karanlık havanın neden olduğu mutsuzluğu gidermeye calışmak icin endorfin salgılatma isteği olarak ortaya cıkıyor. Bu konuda anahtar nokta ise gun icinde mumkun olduğunca gun ışığı almaya ozen gostermekten geciyor.
doymama-hissinin-nedenleri-5e88c0e5df148.png

[h=4]Lifli besinler tokluk suresini artırıyor[/h] Lifli besinler tuketmemek de surekli olarak ac hissetmenize neden olabilir. Cunku lifli besinlerin tuketilmesi sonucunda safra midedeki sıvıyı emer. Meyve ve sebzeler gerekli olan safrayı temin eder, boylece uzun sureli tokluk hissi yaşanır.
Son olarak migren ilacları, alerji ilacları ve sakinleştiriciler, histamin reseptorlerini devre dışı bırakabilir ve bu da aclık hissi yaratabilir.
İlayda Ateş
ozel iceriğidir.