Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Blogcu kızlar toplandık

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Şu blog alemi nelere kadir. Yorumlar ve mailleşmeler bazılarımızı gercek hayatta da tanışmaya goturuyor. Rabia ile yıllardır suren dostluğumuzu genişletip 4 blogcu bir araya geldik cumartesi gunu bizim evde. Hepinizin tanıdığı Yeşil Kivi'den Secil ve Şehri Bursa'dan Ciğdem ile de tanışma imkanı bulmuş oldum. Hem de Ciğdem blogu gibi kendisi de Şehri Bursa'dan taa Gaziantep'e gelmişken yaptık bu toplantımızı.

Hazırlıklar sırasında ve misafir ağırlama kısmında Erdem'e bakma konusunda Eşimin, kayınvalidemin ve annemin cok buyuk katkıları oldu. Ayrıca dolma ve sarmayı babam ve annemle birlikte bir gece onceden yaptık. Ciğdem ben misafirim dememiş ve o da Rabia ile birlikte akşam bize getirmeye cok şık ve lezzetli bir ikram hazırlamıştı (Erdem'in masadaki tek favorisi oldu).

Rabia'nın oğlu ve annesi, Secil'in kızı, benim oğlum ve annem.. Ayrıca guzel muhabbetler, evimizde guzel bir 3 saat gecirdik. Ben cok keyif aldım. Hem tanıştığıma hem gelip misafirim olduklarına cok memnun oldum.

Menumde her zamanki gibi az ama oz şeyler vardı :) Aslında yapmak istediğim başka şeyler de vardı ama cıkan aksaklıklar yuzunden kısmet olmadı.

Sofranın jonu Zeytinyağlı kuru patlıcan ve biber dolması - yaprak sarma

Tarifini Secil'den aldığım Makarna Salatası

Portakal ağacından aldığım ve yıllardır yaptığım lezzet: Kol Boreği

Vazgecilmezim: Limonlu cheesecake

Ciğdem ve Rabia'nın getirdiği Kremalı Kulahlar (Kreması Rabia'nın dut kremalı kekinin kremasından, harika bir krema oluyor.)

Ve annemlerin bir onceki hafta halamlarla birlikte yaptıkları cevizli-bademli sucuklar. Aslında ben de gidip bol fotoğraf cekip, yapım aşamaları ile birlikte buraya yazmak istiyordum ama gidemedim. Fotoğraf ceken akrabalarımızdan alabilirsem, yapım aşamalarını da oğrendikten sonra burada size bahsedeceğim inşallah.

Bir de bir not duşmek istiyorum: Zeytinyağlı kuru dolma benden beklenen bir tarif ama tarifi şimdi vermeyeceğim, cunku icini babam hazırladı, bir dahaki sefere ben hazırlayıp tam olculerle yazmak istiyorum buraya.

Ekleme: Ciğdem'in Bursa'dan getirdiği, Bursa hatırası hediyeleri ve lezzetli Turk kahvesini yazmasam olmazdı. Tekrar teşekkur ediyorum.