Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

'Atalanta Şampiyon İlan Edilsin'

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
super Lig'in son 6 macında teknik adamlık gorevine geldiği Kasımpaşa ile yukselişe gectiği zamanda ligler askıya alındı. Ailesi Belcika'da olan ve 3 aydır onlardan ayrı kalmak zorunda olan Fuat Capa, coronavirus gunlerinde yaptıklarını samimi bir dille anlattı.

"Bu salgından kurtulmak icin tek care alınan kurallara uymak" sozlerini soyleyen Capa, konuşmasını şoyle surdurdu: "Ne kadar cok fazla dolaşım olursa bu surec uzayacak. O acıdan insanların sabır gosterip, soylenen kurallara uyup, mecbur kalmadıkca kesinlikle evlerinden cıkmamaları gerekir."

Tecrubeli teknik direktor Fuat Capa'nın konuşması şu şekilde:

FUTBOLCULARIN HİSSETTİKLERİNİ ANLAYABİLİYORUM

"Haftada iki defa oyuncularımla telekonferansla iletişim kuruyoruz. Haftalık programlar gonderiyoruz ve onlara uymalarını istiyoruz. Tesislerimizi kapattık. Her şeyden once sağlıkla başlayıp işi ikinci planda tutuyoruz. Liglerin başlaması halinde futbolcuların performansında duşuş olacak. Hicbir şey eskisi gibi olmayacak, kabullenmek gerekiyor. İşin psikolojik yonunu de atlamamamız gerekiyor. Ulkesinden ailesinden uzak kalanlar etkileniyor. Ben de yaklaşık 3 aydır ailemden uzağım. Belcika'da yaşıyorlar ve bu konuda futbolcuların hissettiklerini anlayabiliyorum. Empati yapmak da kolay oluyor."

TURKİYE'DE KALMAYI TERCİH ETTİLER

"Ailesi uzakta olanlar telefonla goruntulu konuşuyor ama yanında olmak daha farklı bir durum. Ailelerinde ufak tefek rahatsızlıklar olduğunda etkileniyorlar. Bu yuzden o oyuncularla daha yakinen ilgileniyoruz. İletişimi daha fazla tutmak zorundayız. Salgının ilk başlarında oyuncuların kalmasını biz istedik. Onlar da sağ olsunlar ulkelerine donmek istemedi. Turkiye'de kalmayı tercih ettiler."