Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Adaylar, OSYM'den ertelenen sınavlar icin, sınav merkezi değişikliği hakkı talep ediy

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
OSYM Başkanlığı, yaptığı acıklamalarda, bazı sınavların tarihlerini ertelediğini belirtti.
Bu acıklamalarda, yeni sınav tarihleri de duyuruldu.
Ancak, daha once sınav giriş yerlerini secen adaylar, yeni sınav tarihi doneminde aynı yerde olmayabileceğini belirtmektedir.
OSYM Başkanlığı, koronavirusten dolayı yaptığı bu uygulamada, isteyen adaylara, sınav başvurusu iptali, sınav merkezi değişikliği veya ucret iadesi seceneği sunmalıdır.

Bu konuda memurlar.net'e ulaşan taleplerden bir ornek şu şekildedir:
Merhaba iyi akşamlar, Osym'nin 2020 yılında yapacağı bazı sınavların salgın hastalığa bağlı oşarak ertelenmesinden oturu sınav merkezi değişikliği hakkı vermesi gerekiyor. Orneğin 3 mayıs 2020 de yapılacak olan ALES/1 tarih olarak 16.08.2020 ye ertelendi. Universite son sınıf oğrencisiyim okulum kapandı. Evime donmek durumunda kaldım.Kendi memleketimde Ales'e girmek istiyorum. Bu onemli bir konu Osym ertelenen sınavlar icin Sınav Merkezi değişikliği izni vermelidir.Yoksa benim gibi bircok aday mağduriyet yaşayacaktır. Saygılar