Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Şampiyon cıkmayacak..."

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
sampiyon-cikmayacak-5e9abdbb13eeb.jpg
Almanya'nın Allianz Stuttgart takımında forma giyen Cansu Aydınoğulları, koronavirus surecini, salgının Almanya voleyboluna etkisi hakkında acıklamalarda bulundu.
[h=2]"Sezonu bitirdiler"[/h] Virusun liglerdeki etkisinden bahseden 28 yaşındaki voleybolcu: "Almanya'da normal sezonun bitmesine 1 mac kalmıştı. O macı oynadıktan sonra play-off başlayacaktı. Son macı oynayacağımız soylenmişti ama oynanmadı. Hedefimiz ligde şampiyon olmaktı. Son macımızı yapacağımız takım bizden 1 puan ondeydi ve şampiyonluktaki rakibimizdi. Son macta şampiyonun belirleneceği soylendi. Ondan sonra da bir anda karar değişikliğine giderek ligler iptal edildi. Ligleri tamamen bitirdiler. Herhangi bir erteleme olmadı. Bundan sonra bir mac oynanmayacak. Herhangi bir şekilde sezonun şampiyonu olmayacak. Sezonu bitirdiler." şeklinde konuştu.
[h=2]"İlk ucakla Turkiye'ye dondum."[/h] Liglerin iptal edilmesinin ardından Turkiye'ye geldiğini anlatan başarılı oyuncu: "Turkiye'ye ucuşların durdurulacağı soylendi. Ben de apar topar bir şekilde ilk ucakla Turkiye'ye dondum. Almanya'da gorulduğu andan itibaren dışarı cıkmıyordum. Evin ihtiyaclarını karşılayıp, antrenmandan eve geliyordum. Ben ne kadar dikkat etsem de takım arkadaşlarımın durumunu bilmiyordum. O yuzden Turkiye'ye dondukten sonra 14 gun izole yaşamaya dikkat ettim. Yaklaşık 7 aydır ailemi gormedim, buna rağmen kendilerine bana sarılmamalarını soyledim. Kendi odamda 14 gun yaşadım. Her gun aile hekimi beni arayarak durumumu sordu. Gectiğimiz pazar gunu 14 gun doldu ve herhangi bir semptom gorulmedi. Şu anda ailemle aynı ortamı paylaşıyoruz ama aramızdaki mesafeyi korumaya gayret gosteriyoruz."
"Evde kal" cağrısını yapan Cansu Aydınoğulları: "Ben evde kalabildiğim icin şanslıyım. Bu şansı olan bircok insan var. Onlardan once kendileri icin, sonra da toplum bilincinde olarak başka insanların sağlığı icin evde kalmalarını istiyorum. Evde kalamayan, calışmak zorunda olan vatandaşlarımız var. Onların da sosyal mesafeyi korumalarını, doktorların uyarılarını dinlemelerini, tedbirlerini almalarını oneriyorum. Herkes bu ulke icin cok değerli. Herkes kendine cok dikkat etsin."

[h=2]"Olimpiyatların ertelenmesi doğru"[/h]
sampiyon-cikmayacak-5e9abdbb41afb.jpg
2020 Tokyo Olimpiyatlarının ertelenmesini değerlendiren voleybolcu: "Olimpiyatlarla ilgili erteleme kararı doğru. Olması gereken buydu. Liglerin ertelenmesi ve bazı yerlerde iptal edilmesi oyuncuların form durumunu etkileyecektir. Bu yuzde ertelenmesi doğru oldu. Olimpiyatlar en ust spor organizasyonu. Her sporcu orada en iyi performansını gostermek ister. Her sporcunun hayali milli formayı giymektir. Ben de bircok kez giydim. Bu cok buyuk bir gurur ve cok ozel bir his. Milli takımımız, olimpiyatlara katıma hakkı kazanarak cok buyuk bir iş başardı. Ben de Almanya'da maclarımızı kacırmadan izledim. Onlarla beraber sahada yer almasam da tek yurek oldum. 2021'de olimpiyatlarda yer almak benim de hayalim. Bunun icin calışıyoruz." ifadelerinde bulundu.
Son olarak kendisine tekrardan Turkiye'de oynama ihtimalinin sorulduğu 28 yaşındaki pasor: "Sozleşmem 1 yıllıktı. Şu an ne olacağını bilmiyorum. Gundemimiz tamamen koronavirus. Herkes can derdinde. Bu virusu bir an once atlatmaya bakıyoruz. Onumuzdeki sene ne olacağını bilmiyorum. Bir an once şundan kurtulalım, ondan sonrası aydınlık diye duşunuyorum." diyerek sozlerini tamamladı.