Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Milli voleybolculardan ornek davranış

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Sosyal medyada yeni tip koronavirus salgını icin bir cok sosyal sorumluluk projesi başlarken, milli voleybolcular da sessiz kalmayarak birlik mesajı verdiler. Galatasaraylı milli voleybolcu Doğukan Ulu'nun başlattığı kira yardımı cağrısı bir anda buyurken Fenerbahce, Halkbank, İBBSK, Spor Toto, Arkasspor ve bircok sporcu destek olmaya karar verdi. Doğukan Ulu'nun takım arkadaşı Burak Mert'i arayarak hayata gecirdiği projede toplanan gelirler, ihtiyac sahibi ailelerin giderleri icin kullanılacak ve zor zamanlar birlikte aşılmış olacak.

DOĞUKAN ULU: BİRCOK İHTİYAC SAHİBİ AİLEYE ULAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Koronavirusun dunyayı etkisi altına aldığını hatırlatan Doğukan Ulu, Demiroren Haber Ajansı'na (DHA) yaptığı acıklamada, "Bu sebeple her birimiz evde kalıyoruz. Bu surecte yardıma ihtiyacı olan işine gidemeyen bircok vatandaşımız var. Sosyal medyada bircok challenge donuyor. Ben de duşundum bu insanlara nasıl yardım edebiliriz, nasıl yardımınız dokunur diye ve 'kira yardımı' adı altında challenge başlattım. Aynı takımda oynadığım Burak Mert arkadaşımı aradım fikrimi soyledim katılıp katılmayacağını sordum ve kendisi seve seve katılacağını, elinden ne geliyorsa yapacağını soyledi. Aslında tabii ki yardımlar gizli olmalıdır fakat bu challenge sayesinde bircok insana ulaşabileceğimiz de duşundum ki oyle de oldu, hala olmaya da devam ediyor. Bu kampanyaya kendi takımım Galatasaray'dan; Burak Mert, Burutay Subaşı, Selcuk Keskin, Fenerbahce'den; İzzet Unver, Hasan Sıkar, Halkbank'tan; Hasan Yeşilbudak, Faik Samet Guneş, İBBSK'dan; Ozkan Hayırlı, Spor Toto'dan; Aslan Ekşi, Murat Tokgoz, Arkasspor'dan; Marko Mert Matic, Adis Lagumdzija ve onların dışında bircok sporcu ağabeyim ve kardeşim katıldı. Her birine teşekkur ediyorum. İnşallah bu kampanya sayesinde bircok ihtiyac sahibi aileye ulaşmaya devam edeceğiz" dedi.

BURAK MERT: 'COK FAZLA KİŞİYE ULAŞMA ŞANSIMIZ OLDU'

Galatasaraylı voleybolcu Burak Mert, bir akşam Doğukan Ulu'nun kendisini arayarak işsiz kalan ve işe gidemeyen ihtiyac sahibi insanlar icin bir şeyler yapmak istediğini soylediğini ifade ederek, "Ben de once cok mutlu oldum ve bir şeylere destek olmak istedik. Boylece Doğukan'la beraber bir yardım projesi başlatmaya karar verdik. İlk videoyu Doğukan cektiği bana gonderdi sonrasında ben, Fenerbahce'de oynayan Hasan Sıkar arkadaşıma gonderdim. Hasan ise Arkasspor'da oynayan Adis'e gonderdi. Boylece Halkbank, İBBSK, Galatasaray, Fenerbahce, Spor Toto derken her yere yayıldı projemiz. Boylece cok fazla kişiye ulaşma şansımız oldu. Oncelikle hedeflediğimiz en yakınımızda ihtiyacı olan muhtac olan ailelere yardım etmek. Bazı arkadaşlarımız bulamayabilir, ihtiyac sahibi aileleri orneğin Adis ve Marco bulamadı ve benden yardım istedi. Bizim belirlemiş olduğumuz aileler var onlara da gerekli yardımları yapıyoruz, yardım kampanyası buyudukce daha da ileriye gittikce guzel şeyler ortaya cıkacaktır diye umuyorum" şeklinde konuştu.

"UNUTMAYALIM BİZ BİR OLURSAK BAŞARACAĞIZ VE BU İŞİN USTESİNDEN GELECEĞİZ"

Burak Mert, boyle gunlerde herkesin birbirine destek olması gerektiğini kaydederek, "Dunyada ve ulkemizde salgının vermiş olduğu maddi manevi kayıplar cok buyuk. O yuzden boyle gunleri evimizde kalarak gecirmek, evimizden bir şeyler yaparak gecirmek istediğimiz icin bu projeye imza atmak istedik. Ne mutlu ki bize Doğukan'la beraber bu projemiz guzel yerlere gidiyor gittikce coğalır coğaldıkca, buyudukce daha cok anlamlı bir hale geliyor. Gun gectikce daha da ilerleyeceğini duşunuyorum. Buna destek olacak daha fazla insan olduğunu duşunuyorum. Unutmayalım biz bir olursak başaracağız ve bu işin ustesinden geleceğiz. Herkese en yakından başlayarak tum ihtiyacı olan insanlara destek olmaya yardım etmeye cağırıyorum. Lutfen herkes evlerinde kalsın, devlet kurumlarının soylediği her şeyi dikkate alsın. Evden cıkmayalım ve bu mucadeleyi hep birlikte verelim; lutfen evde kal Turkiye" ifadelerini kullandı.
GUNUN ONEMLİ GELİŞMELERİ