Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ketojenik diyetle hızlı kilo verme

Mor

Member
Merhaba. Son birkaç yılda aldığım 30 kiloyu vermek için daha önce defalarca diyet yaptım. Ot diyeti bok diyeti olaylarına inanamayan ve sürdürebilir olmadığını düşünen bir insan olarak hep her şeyden az az ye diyetleri yaptım. İlk kez ketojenik diyete başladım. Başlama sebebim ise kilolu bir arkadaşımın ilk kez gözümün önünde eriyip gitmesi. Bugün ikinci günüm. Bilmeyenler için diyetin mantığı çok sınırlı karbonhidrat orta düzeyde proteince bol bol yağdan oluşuyor. Tereyağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağını bol bol kullanıyoruz. Etin yağlı kısmını yiyoruz ama karbonhidratın çok az olması diyeti zorlaştıran tek etmen. Öyle ki domates bile yemiyoruz. Sizler bu diyeti denediniz mi? Denemiş olanların deneyimlerini ve tavsiyelerini dinlemek isterim. Benimle beraber bu konuda diyet arkadaşı olmak isteyen varsa da beraber birbirimize destek olabiliriz.