Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hızlı Kahvaltı Secenekleri

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Biraz daha uyumak icin kahvaltıdan vazgecenlerdenseniz bu yazı tam size gore. 2 dakikada hazırlayabileceğiniz lezzetli mi lezzetli tariflere bakalım.

Yumurtalı sandvic

Kahvaltı gunun en onemli oğunu. Kahvaltıyı atlarsanız oğle saatlerine doğru kan şekeriniz yerlerde surunur, hicbir şeye konsantre olamaz, uyuklarsınız. Peki, ne yapmak lazım? Enerji deposu yumurtalı sandvic sorunu cozebilir. İşte size tarifi:
Birinci adım: Buzdolabından 1 adet yumurta alın. Tavada ısıttığınız 1 yemek kaşığı yağın uzerine kırın.
İkinci adım: Yumurta pişerken 2 dilim ekmeğin uzerine krem peynir surun.
Ucuncu adım: Pişen yumurtayı sandvic ekmeğinin uzerine alın. Baharatları ekleyin ve afiyetle yiyin. İşte size 2 dakikada hazır super proteinli ve kalsiyumlu kahvaltı.
Muzlu ve fıstık ezmeli sandvic
Sabah kahvaltısında tatlı şeyler yemeyi sevenler bu menu tam size gore.
Birinci adım: Bir dilim ekmeğin uzerine ince bir tabaka fıstık ezmesi surun. Dileğinize gore fındık ezmesi veya recel de kullanabilirsiniz.
İkinci adım: Ardından muzu dilimleyin. İsteğinize gore uzunlamasına ya da yuvarlak olabilir. Bizim tavsiyemiz uzunlamasına kesmeniz. Cunku bu şekilde kalın bir muz tabakası elde edebilirsiniz.
Ucuncu adım: Fıstık ezmeli ekmeğin uzerine muzları dizin. Hatta uzerine biraz da tarcın ekleyin. Bu sandvicinizin hem gozunuze hem de burnunuza cok daha guzel gelmesini sağlar. Tadına da doyulmaz.
Peynirli ve fıstıklı kraker
Kraker deyince aklınıza tahta gibi tatsız tuzsuz krakerler gelmesin. Bakın şimdi neler yapacağız.
Birinci adım: Onceden marketten aldığınız duz krakerlerden 4 – 5 tanesini alın.
İkinci adım: Bir kabın icine fıstıkları iyice ufalayın. Dileğinize gore daha diri taneler icin daha buyuk de ufalayabilirsiniz. Ardından krem peyniri fıstıkların uzerine ekleyin. Dileğinize gore baharat ekleyebilirsiniz.
Ucuncu adım: Hazırlamış olduğunuz karışımı krakerlere surun ve afiyetle yiyin. İşte bu kadar kolay.
Meyveli yoğurt ve tahıl karışımı
Gune hem hafif hem de enerji verici bir şeyle başlamak isteyenler bu tarife bayılacak.
Birinci adım: Hazır meyveli yoğurdunuz varsa bu aşamayı atlayın. Yoksa hemen size hızlıca tarifini verelim. Yoğurdu bir kaba boşaltın. Uzerine istediğiniz meyveleri kucuk kucuk dilimleyin ya da pure haline getirip ekleyin. Şekeri az gelirse toz şeker de ilave edebilirsiniz.
İkinci adım: Hazırladığınız meyveli yoğurdu bir bardağa 2 parmak kalınlığında dokun. Uzerine biraz tahıl karışımından ekleyin. Tahılı bir gece onceden suya koyarsanız yumuşar; daha lezzetli olur. Tekrar yoğurt ekleyin. Bardak dolana kadar tekrarlayın.
Ucuncu adım: Hazırladığınız bardağın uzerine tarcın ya da toz şeker ilave edip kaşık kaşık yiyin.