Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Emre Belozoğlu: 'Turk Futbolu Adına Kara Gunlerden Biri'

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Fenerbahce Kaptanı Emre Belozoğlu, 4 Nisan 2015'te Rize donuşunde sarı lacivertlilerin otobusune ve Turk futboluna karşı yapılan suikast girişiminin 5. senesi arkada kalırken, duygu ve duşuncelerini Fenerbahce Televizyonu'nda yapılan "4 Nisan Gundem Ozel" programıyla paylaştı.

Konuşmasına ulkemizi ve Dunyayı saran coronavirus pandemisi ve ulke olarak yaşadığımız zor zamanları ele alarak başlayan Belozoğlu, "İyi yayınlar dilerim. Herkese iyi gunler. Hem Dunya hem de ulkemiz cok zor bir surec yaşıyor. Bizler de bu sureci bize verilen antrenman programlarıyla evimizde gecirmeye calışıyoruz. İnşallah hem Dunya hem de ulkemiz bu sureci -Koronavirus- yener ve herkes huzurlu ve sağlıklı bir şekilde sokaklarda gezer. Bu sureci inşallah hep beraber yaşarız." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında 4 Nisan 2015'te gercekleşen ve her bir Fenerbahceli icin 'kara gun' ve 'aydınlanmayan gun' olarak akıllarda kalan takım otobusune ateş etilmesinin 5. senesiyle alakalı acıklamlarda bulunan Kaptan, şu sozleri soyledi:

"4 Nisan 2015, tabii ki Turk futbolu adına cok talihsiz ve kara gunlerden bir tanesi! Ben de o gun otobusun icindeydim. Olay gercekleşir gercekleşmez takım otobusumuzun şoforunun yanına doğru gittik ve onun polis arabasına bindirildiğini gorduk. Ne yazık ki cok zor bir gundu. Ve olayın faillerinin halen bulunmaması hem futbolcular olarak bizleri hem de camiamızı uzuyor. Fakat ben hem devletimize hem de polis teşkilatımıza cok guveniyorum. İnşallah en yakın sure icerisinde bu olayın failleri bulunacaktır.

Ne yazık ki cok zorlu gunlerdi. Ama Fenerbahce'nin olduğu her yerde Fenerbahce mucadele eder. O gun de bu zorlu gunleri yenmiştik. İnanıyorum ki bu sure zarfında faillerin bulunmasıyla beraber olay daha da net aydınlatılacaktır. İnşallah bir daha Turk futbolu ve Fenerbahcemiz, boyle gunler yaşamaz. Cunku o gun takımın icinde bulunan bir oyuncu olarak ben de, diğer takım arkadaşlarım da -ozellikle yabancı oyuncular da- şampiyonluğa mal olacak kadar sıkıntılı surecler yaşamıştık. Her insan, ulkemizde bulunan her sporcu inanıyorum ki bu duşuncededir; boyle gunleri, boyle anları yaşamak istemez. İnşallah bir daha boyle olaylar Turkiye'de ve Dunyada yaşanmaz. Bizim icin soylenebilecek en son soz, inşallah bu olayın failleri bir an once bulunur. Biraz once de ifade ettiğim gibi bu anlamda hem devletimize hem de polis teşkilatımıza guveniyoruz"