Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yalnızlık Öldürüyor

Gorkem

Magazin.biz.tr
Hiç düşünmeden evrenin varoluşunu umursamadan öğrenmekten çok öğretilen ile yaşamak zorunda bırakılan bireylerin belli bir zamana kadar hayatları sıradan ve korunaklı geçer.Bu yaşam tarzı aslında çok saçma görünmekle birlikte çağımızda bir çok kişinin arzuladığı bir form olarak görülmektedir.Büyüdükçe öğrendikçe dertlerim çoğaldı farkındalığım arttı ve yalnız kaldım.Keşke yalnız kalmayacak kadar hiçbir şey bilmeseydim.
Düşünmekle birlikte bilincimize isteyerek veya istemeyerek bir çok veri girer.Vücudumuzun bütün organları il iş birliği içinde çalışan beyin,bilinç altı konusunda oldukça hassastır.Bilinç altının kendinden daha büyük olduğunun farkında olan beyin onunla iyi geçinmeye çalışır.Bu durumun ne farkında olduğumuz bence tartışılmaz ama yinede ego ve kibir sahibi insanlar için tartışılabilir olduğunu var sayıyorum.Bu insanlar neyi nasıl yapacaklarını beyinden daha iyi bildiğini zanneden zavallılardır arka yüzde,bu olayı görebilmek için bilinç altınızın değil beyninizin yanında olmanız şart.
Gelişen modern toplum veya popülerizm benim umrumda değil.Ayak uydurmamı istedikleri faliyetler de bulunurlarken benim fikrimi almadılar.Bu yüzden onların gelişimine ayak uydurmak yerine kendi gelişimimi sağlamalıyım bu canavarların içinde.Kendi gelişimime önem vermeyip bu canavarın döngüsüne girdiğim anda kendimi kaybederek ruhsuz bir birey olarak yaşama fikri kulağa çok acı geliyor.
Yalnızlğı yanında bir canlının olmaması durumu olarak görenlere göre bir şey yok yazdıklarımda.Onlar için yapılabilecek bir şeyler olduğunda inancım yok.Bir şeyler yapmaya çalışarak defalarca kırılan,üzülen ve kendi suç arayan çok günahsız ruh gördüm.Onlara üzüldüğümü söyleyemem sonuçta kendi tercih ve seçimleri idi.Beklenti içinde yaşayan insanların sürekli hayal kırıklıkları yaşamaları sonucunda arık mücadele vermekten vazgeçmeleri onları en sinsi hastalık olan yalnızlığa itiyor.Yalnızlık kelime anlamı kadar masum bir hastalık değildir.Beyni ve kalbi etkiler.Bu etkilerden kurtulamayanların sonu is gerçekten çok üzücüdür.
Yalnızlık virüsü ile kaplanmış bir beyinin düşündüklerini sağlıklı bir insanın düşünmesi imkansızdır.Bu virüs o kadar tehlikelidir ki bana göre en ölümcül hastalığa yol açar.Siz hiç yaşayan ölüleri duydunuz mu?Milyonlarca dolar bütçe ile çekilen film veya dizilerden bahsetmiyorum.Gören,duyan,konuşan,benliği ile yaşamda yer kaplayan ancak hiçbir yere ve hiç kimseye aidiyet duymayan ruhlar.
Bunu okurken belki kendini görenler olacak belki ne bu saçmalık diyenler olacak.Saçmalık olarak değerlendirenler o kadar şaslısınız ki,sizi överek anlam karmaşası içine girmenizi sağlamayacağım.