Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Windows 10 WLAN Driver Problemi

Bilal

Member
Windows 10da Bir acayip sorunum var.

Wifi 12 ve 13. Kanalda yayın yapan modemleri görmüyor.

Wifi kartında bir sorun yok. Bilgisayara deneme amaçlı win7 kurdum ve win7 görüyor 12 ve 13. Kanalları.

Win10 Ağ kartı gibi donanımları kendisi görüyor ve yüklüyor. Yüklediği donanımı kaldırsakta, update kapalı olsa da, otomatik sürücü yükleme kapali olsa da bunu otomatik yüklüyor.

Amerikada 1-11 kanalları kullanıldığından otomatik olarak o standartlara yönelik yüklüyor sanırım. Win7ye yüklediğim driver yüklenmiyor uyumsuzluk probleminden dolayı. Uyumluluk modunda da kurulmuyor. Mevcut driverin üstüne dellin sitesinden win10 icin yayımlanan driveri kurduğumda da 12 ve 13. Kanallar görüntülenmiyor.

Aygitin gelişmiş seçeneklerinde ise ülke, lokasyon gibi ayarlar bulunmuyor.

Wzc channel number gibi bir seçenek var. 11e tanımli ve 12, 13 yapılmıyor. Regeditten konumunu buldum ve changspec 11 olarak kayıtlıydı. Bunu 13 yaptım ve regeditteki yapılandırma seçeneklerinde ki klasörü buldum min1-max13-default 13 olarak ayarlayıp yeniden başlattı. Wifi kartı gelişmiş ayarlarında bu seçenek 13 olarak güncellendi ama birşey değişmedi. Sadece görünüm olarak değişti.

Modem Kanal numarası 13. Kanal numarasını değiştirin gibi bir seçenek sunmayın lütfen. Komsu ile ortak kullanıyoruz kendisi evinde değil, modem arayüzüne ise giriş yapamıyorum tp link problemlerinden dolayı.

Win7 kullanmak istemiyorum çünkü uefi kurulum yaptığımda siyah ekranda takılıyor. Uefi win10pro temiz kurulum yapacağım mecburen.

Sorun üstüne sorun.. hatalar sinsilesi. Ne yapsam bilemiyorum