Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Umit Erdim goruntusunun izinsiz kullanılmasından şikayetci oldu

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
umit-erdim-goruntusunun-izinsiz-kullanilmasindan-sikayetci-oldu.jpeg

Oyuncu Umit Erdim, arkadaşının hatırı icin Kayseri’de yeni acılan bir kafenin sosyal medya reklamı icin mutfağa girdi ve waffle yaptı. Erdim, bu goruntulerin sosyal medya sayfalarında yayınlanması icin onay verdi.
İddiaya gore işletme sahibi Adnan U. bu goruntuler uzerinde montaj yapıp Kayseri Havalimanı girişindeki dev billboardda izinsiz olarak kullandı. Erdim’in şikayeti uzerine işletme sahibi Adnan U. hakkında “Ozel hayata ilişkin goruntu ve sesleri ifşa etmek” sucundan dava acıldı.
umit-erdim-goruntusunun-izinsiz-kullanilmasindan-sikayetci-oldu-600e7330b764f.jpg
“BENİM DE HABERİM YOKTU”
İstanbul 52. Asliye Ceza Mahkemesi’nde gorulen duruşmaya, şikayetci Umit Erdim ve tutuksuz sanık Adnan U. ile avukatları katıldı. Sanık Adnan U., “Annemin bir reklam şirketi var. O billboard şirkete ait. Kendisi videoyu orada yayınlayarak bana surpriz yapmak istemiş. Benim de haberim yoktu” dedi.
umit-erdim-goruntusunun-izinsiz-kullanilmasindan-sikayetci-oldu-600e7330ecb54.jpg
FOTO: DHA

“ŞİKAYETCİYİM”
Şikayetci Umit Erdim ise, “Adnan U. ile ortak arkadaşımız olması sebebiyle tanıştık. Yeni bir kafe actığı icin hayırlı olsun ziyaretine gittik. Kendisine destek olmak amacıyla sosyal medya hesaplarında yayınlanması icin bir goruntu cektik. Ancak bu goruntuler Kayseri Havalimanı girişindeki dev bir billboardda benden onay alınmadan kullanılmış. Benden bunun icin izin istenmedi. Bu benim esnafa destek vermek amacıyla cektiğim ilk goruntu değil. Ancak boyle bir durumla ilk kez karşılaştım. Sanıktan şikayetciyim” dedi.
Duruşma tanıkların dinlenmesi icin ertelendi. Duruşma cıkışında basın mensuplarının soruları yanıtlayan Erdim, “Dava 4 yıldır devam ediyor. Daha da devam edecek” dedi. (DHA)
İlginizi Cekebilir
umit-erdim-goruntusunun-izinsiz-kullanilmasindan-sikayetci-oldu-600e733136d71.jpg
Umit Erdim'den pilotluk acıklaması sizlere www.magazin.biz.tr farkıyla sunulmuştur