Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Siyah Kalem

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
[h=3]Siyah Kalem[/h]
botExtraClient.php

Bilincli ya da ic gudusel amacı olan kadının guzelleşme ihtiyacına cevaptır. ‘makyaj’ "kusurları gizleme ve guzel yanları vurgulama" yeteneği ise makyaj sanatının acılımıdır. Milattan once yaşayan Mısırlı ve Asurlu kişilerin gozlerine surme cekmesiyle başlayan makyaj seruveni bugunku halini almış bulunuyor. Makyajın dunya uzerinde bu kadar populer olması ise sahne sanatlarının yaygınlaşmasıyla olmuştur. mesela 1950‘lerde film yıldızı Audrey Hepburn, “kedi goz” modasını populer hale getirmiştir. Yıllar makyaj turlerini de guzellik kavramını da baya etkilemiştir.
“Cirkin kadın yoktur; bakımsız kadın vardır” sozu gunumuzde oldukca yaygındır, profesyonel makyoz olarak bakış acım “Cirkin kadın yoktur; guzelleşmesini bilmeyen kadın coktur” savunucusuyum...
Makyajda amac bildiğiniz uzere yuzun kusurlarını gizlemek, guzel bolumlerini ise ortaya cıkarmaktır. Ancak bu ışık, golge ve rengin doğru olarak kullanılmasıyla gercekleşir. Oncelikle, sanatta "chiaroscuro" olarak adlandırılan ışık ve golge tekniğinin iki basit kuralını bilmek gerekiyor. Acık renkler, yuzumuzdeki dar alanları geniş gostermek icindir, Koyu renklerde ise, cok geniş bolumleri daraltmak icin kullanılır, sonuc olarak golgeleme işlemini iyi bilmek gerekiyor. Bu iki ayrı renk yan yana geldiğinde carpıcı bir zıtlık meydana gelir. Buna da kontrast denir. Makyajdaki temel prensip, bu zıtlıktan yararlanarak yuzdeki kusurları Notr ışık ile duzeltmektir.
Bayanlar Cildimiz değerli. ”Cilt bakimin da ilk adim, gunluk olan temizliktir. ”Sabah ve aksam gunde iki defa cildimizi ozenle temizlemeli ve tonikle silmeliyiz, en sağlıklı tonik uygulaması ise gulsuyudur. Ardın dan nemlendirici surebiliriz. Bayanlar makyaj yapmayı asla ihmal etmezken cildin temizliğine de onem vermeyenler coğunlukta. Makyaj yapılsa da yapılmasa da, cildinizin gunluk kirden arındırılması gerekmekte, aksi halde ilerleyen zamanlarda cilt sorunlarıyla uğraşmak sizi mutsuz edecektir. Tedbiri elden bırakmamak gerekir.
Bayanlar, temizlenmiş cildimize makyaj oncesinde mutlaka baz kullanalım. “Mac prep+prime yuzbazı” urununu severek kullanıyorum. Kremsi olan bu urun yuzun renk dengesini eşitliyor ve cildimizi koruma altına alıyor. Yuz şeklimiz ne olursa olsun unutmayın ki ideal yuz şekli ovaldir, golgeleme ile ovale en yakın yapmaya calışacağız.
Fondoten secimi; Renk secerken elinize değil de boynunuza veya cene kısmına surerek deneyin eğer renk kaybolmuşsa o doğru renk demektir. Bazen fondoten yuzumuzde kalıp gibi duruyor ve varlığını sonuna kadar haykırıyor. Bundan mumkunse kacınılmalı, cilt renginizden ne cok acık ne de cok koyu olmalı,cildinizle aynı renkte olmasına dikkat edin. Fondotenin amacı yuzunuze renk vermek değil, kusurları kapatabilmek icin zemindir. Yuzunuze rengi pudra, allık, far ve ruj verir. Kryolan supra colour ve tv stikleri benim favorim ve vazgecilmezim. Su bazlı olan bu urunler porselen makyaj da ve gelin makyajında en cok kullandığım urundur. Ekran onu icin ve ozel gunleriniz icinde yoğun kapatıcı ozelliği ile kusursuz ve risksiz bir urun. Gunluk icin zaten cildim Sorunsuz ve ince urun istiyorum diyorsanız, kesinlikle gunluk kullanımda Mac in face and body ve studio fix sıvı fondoteni mukemmel, benim tercihim nw 25, sizde en yakın bir mac şubesine uğramalısınız. Hem ince surulen hem de kapatıcılığı şahane urunu denemelisiniz. Puruzsuz doğallığı yakalamak mac ile cokkolay. Fondoteni surmek icin ve Makyajın temel kullanımı icin Fırcaların yerinde bambaşka. onlarsız olmaz! Profesyonel makyaj sanatcıları olarak cantamızda en az 10 fırca bulunmaktadır. En ince detaylara kadar fırcalarla rahatca uygulayabilirsiniz. Fondoten fırcası olarak Mac 187 ye aşığım. Deneyenin almaması imkansız. Makyajın onemi hayatımızda buyuk yer kaplıyor, ancak cok geniş anlatılması gereken ozel bir iştir ki, sırasıyla konulara değineceğiz.
Guzel makyajlı gunler dilerim
Make up Artist : Merve KEŞCİ
Alıntı: Superlife Dergisi Etiket goz kalemi goz kalemi kullanımı siyah kalem siyah kalem kullanımı mac prep goz makkyajı taktikleri Goz Makyajı fondoten fondoten secerken nelere dikkat edilmeli fondoten secimleri