Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sevgisizlik ve eğitim sorunu cozulunce her şey guzel olacak

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
sevgisizlik-ve-egitim-sorunu-cozulunce-her-sey-guzel-olacak.jpg

Nazlı Senem Unal kimdir?
1991 Bursa doğumluyum. Sevgi dolu bir anne babanın tek kızıyım. Cok guzel bir cocukluk gecirdim. Tek kız olduğum icin biraz el bebek gul bebek buyudum. Universite eğitimi icin tek başıma İstanbul'a geldiğimde “Neden insanlar boyle” cumlesini cokca soyledim. Coğu insan gibi benim icin de her şeyden once aile geliyor. Severek yapacağım işi bulabilmek benim icin zaman aldı ve şu an bu işi yapabiliyorsam onların sayesinde.
Neden oyunculuk?
Ailem, ozellikle de annem cok iyi bir tiyatro izleyicisidir. Onun sayesinde kucuk yaşlardan beri cok oyun izleme fırsatım oldu.
İlk ciddi dizi deneyiminiz ‘Menajerimi Ara' da Julide rolunu canlandırıyorsunuz. Neler hissediyorsunuz?
Cok guzel bir tesaduf oldu benim icin. Julide ile hayallerimiz, hedeflerimiz aynı. Bu yuzden onu, duygularını, hissettiklerini, bu yolda yaşadığı hayal kırıklıklarını anlamak daha kolay oldu benim icin.
Sosyal medyada gitar oğrendiğinizi gorduk…
Muzikle uğraşmayı, şarkı soylemeyi cok seviyorum. Şimdi pandemi doneminde evde cok zaman gecirdiğimiz icin gitar oğrenmeye calışıyorum. İyi geliyor.
Oyunculukla birlikte, ileride sizi sahnelerde gorur muyuz?
Muzik benim hobim. Profesyonel olarak yapabilecek kadar bir eğitimim yok maalesef. Oyunculuk kariyerim icin bana katkı sağlayacak her şeyi denemek, oğrenmek oncelikli hedefim. Dans da bunlardan biri. Şanslıyım ki Julide bu kapıyı benim icin biraz araladı. Senaryoda da şarkı soylediğim bir bolum işlememiz benim icin bu anlamda cok heyecanlandırıcıydı.
Turkiye'nin en onemli sorunu nedir sizce?
Bence eğitim ve sonrasında sevgisizlik en onemli sorunumuz. Bu ikisini hallettiğimizde her şeyin cok daha guzel olacağına eminim.
Evcil hayvanınız var mı? Ulkemizde cıkmayan bir hayvan hakları yasası var.
İki yaşında bir kedim ve on yaşında bir kopeğim var. Kopeğim şu an Bursa'da ailemle kalıyor. İkisi de evlattan farksız benim icin. Cok başka bir sevgi gercekten. Bu yuzden onlara yapılan en ufak bir kotu muamele beni cok derinden etkiliyor. Bu habitatı bizim onlarla eş değer olarak paylaşmamız gerekirken nasıl oldu da onları “mal” olarak gorenler var aklım almıyor. En basitinden biz metrobuse, taksiye binebiliyorsak, onlar da binebilmeli.
sevgisizlik-ve-egitim-sorunu-cozulunce-her-sey-guzel-olacak-600552dc6fe51.jpg
Nazlı Senem Unal

[h=2]KADINLAR DEĞERLİDİR[/h]– Ulkemizde kadınların değer gorduğune inanıyor musunuz?
Kimsenin bizi değerli gormesine ihtiyacımız yok. Biz kendi değerimizin farkındayız. Ulkemizde zaman alsa da bunu fark ettireceğiz.
sevgisizlik-ve-egitim-sorunu-cozulunce-her-sey-guzel-olacak-600552dcb3be9.jpg
[h=2]Mujdat Gezen'de sahneyi oğrendi[/h]– Eğitimlerinizden bahseder misiniz. Reklamcılık mı okudunuz?
Bursa Tan Fen Lisesi mezunuyum. Bir sayısalcı olarak hangi mesleğin bana uygun olduğuna karar veremiyordum o yaşlarda. Lise 3'te tiyatro kursuna yazıldım. Ve universite sınavlarına hazırlanırken bir yandan da konservatuar sınavlarına hazırlandım. Mujdat Gezen Sanat Merkezi sahne sanatları bolumunu kazandım. Okulun son senesinde tekrar universiteye hazırlandım. Mujdat Gezen'den mezun olduktan sonra ozel bir universitenin reklamcılık bolumunu kazandım. Sonra dil eğitimi icin İngiltere'ye gittim. Dondukten sonra da reklamcılık ile ilgili bir firmada calışmaya başladım ancak aklım oyunculuktaydı. Hadi bir cesaret dedim ve cok şukur ki sonunda sevdiğim mesleği yapma şansını yakaladım.
sizlere www.magazin.biz.tr farkıyla sunulmuştur