Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Okan Buruk'tan Flaş Sezon Acıklaması!

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Medipol Başakşehir Teknik Adamı Okan Buruk, karantina zamanlarında ozel acıklamalar yaptı. Avrupa'da Turkiye'yi temsil eden tek ekip olan ve ligde de şampiyonluk yarışını devam ettiren Başakşehir'in 46 yaşındaki hocası soruları yanıtladı.

- Ev gunleriniz nasıl geciyor?

"Hayatınızdan memnun musunuz? Cok şukur sağlıklıyız. Gecmişe bakıp bir değerlendirme fırsatı bulduk. Hayatımızda neler eksik neler fazla, insan hepsini duşunuyor boyle zamanlarda. Ozellikle sağlığın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladık. Ailem ve oğlumla bol bol vakit geciriyorum. Oğlum Yiğit televizyondan derslerini takip ediyor. PlayStation oynuyoruz. Bu sıralar menajerlik ve kariyer planlaması oyunlarında ona yardımcı oluyorum. Ayak tenisi oynuyoruz. Hava guzel olursa bahceye cıkıyoruz."

-Hocam mutfağa da giriyor musunuz?

"Evet, zaman bol olduğu icin yemek yapıyorum. Yapılırken yardım ediyorum. Mutfağı da cok seviyorum. Bunun dışında film izliyoruz, kitap okuyorum. Kısaca evde kalmaktan bir şikayetim yok."

- Liglerin başlangıcı ile ilgili tarihler veriliyor. TFF, haziranda başlayabileceğini soyledi, siz ne duşunuyorsunuz?

"Haziran başı erken bir ihtimal. Bana gore o tarihte başlaması zor. Haziran ortası ya da temmuzun başını bulabilir. Arka arkaya 8 mac oynamak, haftada iki karşılaşma uzerinden kısa bir surede bitirmek oyuncular icin risk yaratabilir. Cunku uzun bir sure hazırlık yapmadıktan sonra idmanlara başlanacak. Ben kendi adıma erken başlamasını isterim ama her gun her şey değişiyor. Kimse net bir şey soyleyemiyor."

-Peki temmuz ve ağustos ayı icin sizin yorumunuz ne?

"Hava sıcaklığı olarak dezavantaj olacağı gercek. Ama bunu duşunecek durumda da değiliz acıkcası. En gercekci şekilde bu surece adapte olmalıyız. Belki tatil yapamayacağız bu sene. Herkes fedakarlık yapmalı. Belki de sonraki sezonun başlaması ekim ayını bulabilir."

BOYLE FUTBOLCULARIM OLDUĞU İCİN MUTLUYUM

- Hocam, nisan ve mayısta futbola donuş ihtimali yok. Ulkesine donmek isteyen oyuncunuz oldu mu?

"Hayır, herkes burada mutlu. Aileleri yanlarında. Turkiye'yi seviyorlar. Hicbir şikayet ve talep olmadı. Bizimle birlikte onlar da bu donemi atlatmaya calışıyorlar. Boyle oyunculara sahip olduğum icin gercekten mutluyum. Şu anda hastanede tedavi goren bircok insan var. Başkanımız Goksel Gumuşdağ da tedavi gorenlerden biri. En kısa zamanda hastaneden cıkıp bizimle birlikte olacak. Bir kez daha soyluyorum, evde sağlıklı şekilde olmanın kıymetini hepimizin bilmesi gerek."

RUHEN MOTİVEYİZ

- Oyuncularınızla goruşuyor musunuz?

"Bir Whatsapp grubumuz var. Her gun duzenli olarak iletişim halindeyiz. Neler yapmaları gerektiğini anlatıyoruz. Şu ana kadar sıkıntı yaşamadık. Ne olursa olsun oyuncularımızı hazır tutmak zorundayız. Futbolcunun sağlığı ve gucunun yerinde olması şart. Liglerin tarihi kesinleştikten sonra 4 hafta icinde takımı hazır hale getirebiliriz. Biz zaten yarın başlayacakmış gibi oyuncularımızı ruhen motive ediyoruz."