Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Oğuzhan Koç kimdir? Oğuzhan Koç nereli ve kaç yaşında?

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Oğuzhan Koç, 1985 doğumludur. İlk albümü Ben Hala Ruyada’yı 2013 yılında piyasaya suren Oğuzhan Koç hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde… Oğuzhan Koç nereli ve kac yaşında? Kucuk yaşlarından itibaren sahne sanatlarıyla ilgilenen ve 2007 yılında BKM Atolye Oyuncuları arasına katılan Oğuzhan Koc hakkında bilmek istediğiniz tum detayları haberimizde bulabilirsiniz. Oğuzhan Koç kimdir? Nerede doğdu, kac yaşında, dizileri, filmleri ve albumleri…
OÐUZHAN KOÇ KİMDİR?
Uyuncu ve muzisyen Oğuzhan Koc, 13 Mayıs 1985 tarihinde Erzincan'ın Refahiye ilcesinde dunyaya gelmiştir. Erzincan depremi sonrasında ailesiyle birlikte Bursa'ya yerleşmiştir. Bursa Devlet Konservatuvarı Muzik Bolumu’nde eğitim goren Oğuzhan Koc'un, İstanbul Universitesi Antropoloji Bolumunde kaydı bulunmaktadır.
2007'de BKM oyuncularının arasına katılan Koc, Cok Guzel Hareketler Bunlar isimli komedi programında skecler yazıp oynadı. Bu donemde rol aldığı skecler sayesinde geniş kitlelerce tanınmaya başladı. 2009 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yonetmenliğini yaptığı Neşeli Hayat filminde rol alan Oğuzhan Koc, 2013 yılında Ben Hala Ruyada adlı ilk albumunu cıkarmıştır.
2010 yılında BKM Mutfak oyuncularının yazıp yonettiği Cok Filim Hareketler Bunlar adlı filmde rol alan Oğuzhan Koc, 17. Kral Muzik Odulleri’nde filmin muzikleriyle ‘En İyi Film Muziği’ odulune layık gorulmuştur.
2014-2015 yıllarında “O Ses Cocuklar” isimli ses yarışmasında juri koltuğuna oturan Oğuzhan Koc ayrıca, 2013 yılında Eser Yenenler ve İbrahim Buyukak ile birlikte Uc Adam isimli televizyon programını sunmuştur. Oğuzhan Koc, Boğa burcudur.
Albumleri:
2013 – Ben Hala Ruyada
2020 – Ev
Single'ları:
2015 – Aşkla Aynı Değil (Gulben Ergen ile duet)
2016 – Bulutlara Esir Olduk
2017 – Kusme Aşka
2017 – Aşinayız (Murat Dalkılıc ile duet)
2018 – Beni İyi Sanıyorlar
2018 – Takdir-i İlahi
2019 – Sukut-u Hayal
Oğuhan Koc'un rol aldığı diziler ve filmler:
2018 – Jet Sosyete (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2018 – Yol Arkadaşım 2 (Onur) (Sinema Filmi)
2017 – Yol Arkadaşım (Onur) (Sinema Filmi)
2015 – Bana Baba Dedi (Bora) (TV Dizisi)
2010 – Cok Filim Hareketler Bunlar
2009 – Neşeli Hayat (Timur) (Sinema Filmi)
2008 – 2010 – Cok Guzel Hareketler Bunlar (TV Dizisi)
Odulleri:
2011 – 17.Kral Tv Video Muzik Odulleri – En İyi Film Muziği (Cok Filim Hareketler Bunlar)
2011 – 1.Pal Fm Muzik Odulleri – En İyi Duet (Giden Gunlerim Oldu)
2014 – 2.Turkiye Muzik Odulleri – En İyi Cıkış Yapan Sanatcı
2014 – 41.Altın Kelebek Odulleri – En İyi Cıkış Yapan Sanatcı
2014 – Sakarya Universitesi Odulleri – En İyi Cıkış Yapan Erkek Şarkıcı
2015 – 22.İTU EMOS Başarı Odulleri – Yılın En Başarılı Erkek Sanatcısı
2015 – Arel Universitesi 4.Medya ve Sanat Odulleri – En İyi Cıkış Yapan Şarkı/Erkek (Ben Hal Ruyada)
Son guncelleme: 11:26 - 15.05.2020