Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Obradovic benim bir ayda kazandığımı bir gunde kazanıyor"

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
obradovic-benim-bir-ayda-kazandigimi-bir-gunde-kazaniyor-5e9abb5f59f63.jpg
Arjantin Milli Takımı'nın başarılı kocu Sergio "Oveja" Hernandez, kariyerinde kazanamadığı tek şeyin para olduğunu ve cazip bir teklif gelmesi durumunda milli takımı bırakabileceğini Fenerbahce Beko'nun efsane calıştırıcısı Zeljko Obradovic uzerinden verdiği bir ornekle acıkladı.
56 yaşındaki calıştırıcı, bircok zorlukla mucadele ettiği kariyerinde yuksek seviye ligdeki bir takıma liderlik etmenin guzel bir secenek olabileceğini belirtti.
Infobae'ye samimi acıklamalarda bulunan Hernandez, "Yurt dışında gorev yapma şansını kovalıyorum. 56 yaşındayım. Kac yıl daha verimli bir kocluk donemim kaldı? On yıl! Ve ben hayatımda hep peso kazandım. Kariyerimde kazanamadığım tek şey paraydı" dedi.
Durumu Obradovic'in maaşı uzerinden orneklendiren başarılı koc, "Avenida del Libertador'da bir daire satın alabilir miyim? Hayır. 70 metrekare bir evde yaşıyorum. Bunu okuyacak ve bir cok şey duşunecek insanlar var ki kesinlikle şikayet etmiyorum. Ama orneğin; Zeljko Obradovic bir gunde, benim bir ayda kazandığımdan fazlasını kazanıyor" dedi.
Sergio Hernandez, "15 yıldır kazanarak, kaybederek burada rekabet ediyorum. 3 Dunya Kupası'nda calıştım, 3 kez Olimpiyat Oyunları'nda yer aldım, 1 kez Olimpiyat madalyası kazandım, 21 kupa şampiyonluğum var. Lig tarihinde en cok zafer kazanan kocum" ifadelerini kullandı.
Arjantin Milli Takımı'nın 56 yaşındaki kocu, Guney Amerika'da bircok onemli başarıya imza atmış durumda.
Kulup takımlarıyla 2 kez FIBA Americas League, 6 Arjantin Ligi, 1 kez FIBA South American League şampiyonlukları yaşayan Hernendez, 4 kez de Arjantin Ligi'nde yılın teknik direktoru olmayı başarmıştı.
2005-2010 arasında Arjantin Milli Takımı'nı calıştıran tecrubeli hoca ise o surecte 2008'de alınan olimpiyat bronz madalyası ile dikkatleri cekmişti. Yine 2008'de Olimpiyatlar yolunda FIBA'nın Guney Amerika Şampiyonası'nda zafere ulaşmayı başarmışlardı.
2015'ten sonra yeniden milli takımın başına gecen Hernandez, son 2019 FIBA Basketbol Dunya Kupası'nda da yetersiz gorulebilecek bir Arjantin kadrosuyla Sırbistan, Fransa gibi devleri cift haneli farklarla gecip finale ulaşmış. İspanya'ya kaybederek gumuş madalyada kalmıştı. (Fanatik)