Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mehmet Ali Erbil yurumeye başladı

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
mehmet-ali-erbil-yurumeye-basladi.jpeg

Kacış sendromu hastalığıyla mucadele eden ve kemik iliğindeki değişim nedeniyle kok hucre tedavisi goren şovmen Mehmet Ali Erbil, yeniden yurumeye başladı.
Uzun zamandır fizyoterapist eşliğinde calışan Erbil, yardım almadan adım attığı anın goruntusunu sosyal medya hesabından paylaştı.
63 yaşındaki şovmen, Instagram gonderisine, “Başta fizyoterapistim Hilmi Erenler olmak uzere bu zor gunlerde gorev yapan tum sağlık calışanlarımıza teşekkur ederim” ifadelerini kullandı.
mehmet-ali-erbil-yurumeye-basladi-5ff5622cee317.jpeg
KACIŞ SENDROMU NEDİR?
Tedavisi olmayan hastalıkların başında yer alan kacış sendromu, ulkemizde de gorulmeye başlamıştır. 1960 yılından beri kendini gosteren bu sendrom, Capillary leak syndrome ismi ile tıp biliminde yer almaktadır.
Eski yıllarda nadir olarak gorulen bu hastalık turu, gunumuzde artış gostermiştir. Mehmet Ali Erbil ile tanınmaya ve duyulmaya başlayan bu rahatsızlığın nedeni, henuz ortaya cıkmamıştır. Damar dışına sıvı kacması ile oluşan bu sendrom, tansiyon duşmesine ve kan basıncının azalmasına ve sonuc olarak hastanın şoka girmesine sebep olmaktadır.
Gunluk hayatı olumsuz hale getiren hastalık, daha ağır hale geldiğinde diğer organları da olumsuz etkiliyor ve ani gelen krizler olum ile sonuclanabiliyor. Psikolojik acıdan da kişiyi buhrana sokan sendromun yol actığı septik şok reaksiyonun, ne zaman geleceği belli değildir.
mehmet-ali-erbil-yurumeye-basladi-5ff5622d1a439.jpeg
Mehmet Ali Erbil

Sağlık durumu gunden gune iyiye giden Erbil, gecen gun de Instagram hesabından banyoda sakal tıraşı olduğu anları paylaştı.Gonderisine “İki yıl sonra ilk tıraşım, şukurler olsun” notunu duştu.
sizlere www.magazin.biz.tr farkıyla sunulmuştur