Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrolsüz Boşalmada Eşin Desteği Gerekir mi?

Gorkem

Magazin.biz.tr
Toplumun erkekten beklediği performans çok fazladır. Erkek erkekliğini herkese ispat etmek zorundaymış gibi algılıyor kendini. Bu yanlış inanç erkeği gerdiği için garibim normal performansını da gösteremez. Bizim toplumumuzda cinsel sorunlar doğal olarak görülmez. Cinselliği ne kadar çok yaşıyorsanız o kadar güçlü olduğunu imajı sergilenir.

İşte “ben bir günde üç defa yaşıyorum” gibi skor dile getirilir. Cinsellik skor elde etme değildir. Bir defa da olsa sağlıklı, huzurlu, karşılıklı doyum eksenli olanı tercih edilir. Bir kişinin günde 5 defa mastürbasyon yapması onun güçlü olduğu anlamına gelmiyor. Hatta bu kadar mastürbasyon problemdir. Kontrolsüz boşalma yaşayan erkeğin partnerinin tutumları, davranışları olaya yaklaşımı çok önemlidir. “Sende erkek misin be… Soğan erkeği… Yerim senin erkekliğini…

Daha beni doyuramıyorsun…” gibi bir yaklaşım dağ gibi erkeği eritir. Bazen bu tür sözlerden cinayet gerçekleşir. Alaycı, küçümseyici, iğneleyici sözler ve davranışlar erkek için onur kırıcı olabilir. İşte bu noktada kadın eşine anlayış göstermelidir. Ona yardımcı olmalı, terapi için onu desteklemelidir. Eşin desteği, duygusal yakınlığı erkeğin bu sıkıntısını azaltır. Çözümü kolaylaştırır. Hayatta herkes sorun yaşayabilir. Bu sorunla alay etmek hoş bir şey değildir. Evlilikte esas olan çiftlerin birbirine maddi manevi desteğidir. Cinsel terapilerle bu kontrolsüz, erken boşalma sorunundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.