Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kız arkadaşını darp ettiği iddia edilen Rubato grubunun solisti hakim karşısına cıktı

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
kiz-arkadasini-darp-ettigi-iddia-edilen-rubato-grubunun-solisti-hakim-karsisina-cikti.jpg

İstanbul Uskudar'da, gectiğimiz yıl mayıs ayında evlilik hazırlığında olduğu kız arkadaşı B.Y.'yi (33) darp ettiği gerekcesiyle 7 suctan toplamda 40 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Rubato grubunun solisti Ozer Arkun hakim karşısına cıktı.
Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Ozer Arkun ile taraf avukatları katıldı.
Muzisyen olduğunu belirten Ozer Arkun savunmasında, “Birlikteliğimizin ikinci ayından itibaren kendisiyle birlikte yaşayamayacağız kanaatine vardım. Olay tarihinde boşanmış olduğum eşimden olan cocuğumla goruştum. Bu goruşmede muşteki ile evleneceğim hususunu cocuğuma soyleyemedim. Cocuğumdan ayrılıp eve donduğumde muştekinin bana surat yaptığını gordum. ‘Allah senin de cocuklarının da belasını versin' diyerek beddua okudu. Kendisinin pılını pırtını toplayıp evden gitmesini soyleyerek gecici olarak evden cıkmak uzere kapıya doğru yoneldiğimde, onume gecti kapıyı kilitledi. Anahtarı da eline aldı, uzerime saldırdı” dedi.
SUCLAMALARI KABUL ETMEDİ
Aralarında arbede yaşandığını soyleyen Arkun, “Uzerimdeki tişortun yakasından tutarak cekiştirmeye başladı. Rapor almış olsaydım muştekinin boynumdaki tırnak izleri gorulecekti. Uzerimdeki tişortu cekiştirmesinden dolayı yırtılmasıyla elim refleks ile hareket etti. Kendisini yere attı ‘burnum' diye bağırdı. Yatağa bir iki damla kan damlamıştı. Burnundan yere doğru yine kan damladı. Yuzunu, gozunu yıkadım, ‘hastaneye gotureyim' dedim. Hastaneye gelene kadar tehdit ve hakaretlerine devam etti. Birlikte eve geldik. Kan lekelerinin olduğu yerleri temizlerken videomu cektiğini gordum. ‘Bunları zaten siliyorum, sana yanlışım olmaz' dedi. Olayın sebebinin kendisi olduğunu soyleyip ozur diledi ve kendisinden ayrılmamamı istedi. Evimde ikamet etmeye devam etti. 15 gun sonra Sivas'a gittiğinde de benimle goruşmeye devam etti” diyerek suclamaları kabul etmedi.
‘YUZUMUN HALİNİ GORUNCE CIĞLIK ATTIM'
kiz-arkadasini-darp-ettigi-iddia-edilen-rubato-grubunun-solisti-hakim-karsisina-cikti-6001c83643f7f.jpg
FOTO: SOZCU

Muşteki B.Y. ise talimat duruşmasında verdiği ifadesinde, “Ozer Arkun'un oğluna evleneceğimizi soylemediğini oğrendim. Nicin daha oğluna bu durumu soylemediğinin, benim tum ailemin evlilik kararımızdan haberdar olduğunu soyledim. O da sinirlenerek, mutfakta bulunduğu esnada elinde bulunan su dolu bardağı suratıma doğru fırlattı. Burnuma isabet etti. Evin anahtarını alarak ve kapıyı kilitleyerek dışarı cıkmamı engelledi. Yatak odasına giderek kapıyı arkadan kilitledim. Kapıyı acmam icin annemin aradığını soylemişti. Korkarak kapıyı actım. Beni opmeye calıştı ve optu. Onu iteklemem uzerine sağ kolumu bukerek yatapın bulunduğu esnada kafama, yuzume defalarca yumruk attı. Yuzume bakmak icin yatak odasındaki banyoya gectiğim sırada yuzumun halini gorunce cığlık attım. Sanık havlularla yuzumun kanını durdurmaya calışıyordu. Hastaneye gitmek istediğimi soyledim. O da şikayetci olmamam şartıyla hastaneye gitmeye ikna oldu. Kilitli olan kapıyı bu sırada acarak birlikte evden ayrıldık. Doktorlara merdivenlerden yuvarlandığımı soyleyerek adli bir olayın gercekleşmediğine ikna ettim. Sanıktan hala korkmaktaydım” ifadelerini kullanarak Sivas'a gittiğinde şikayetci olduğunu soyledi.
Mahkeme, sanığın telefonunun dosyaya sunulması halinde bilirkişiye gonderilmek suretiyle, mağdur ile aralarındaki tum yazışma icerikleri, video ve fotoğrafların dosyaya konulması icin bilirkişiye verilmesine karar vererek, duruşmayı erteteledi.
İDDİANAMEDEN
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, B.Y. ile Ozer Arkun'un 2020 mart ayında evlilik kararı alıp birlikte yaşamaya başladıkları anlatıldı.
Ozer Arkun ile B.Y.'nin 4 Mayıs 2020'de evlilik meselesi nedeniyle tartıştıkları, Arkun'un genc kadına sinkaflı kufurler ederek, yuzune su dolu bardağı fırlattığı belirtildi.
Arkun'un dış kapıya yonelen B.Y.'nin cıkmasını engellediği, bilgisayar ve cep telefonunu genc kadının kullanmasına engel olduğu anlatıldı. B.Y.'nin kendisini yatak odadına kilitlediğinin anlatıldığı iddianamede, Arkun'un kapı onunde yaklaşık 10-15 dakika ozur dilediği aktarıldı. Genc kadının kapıyı actığı sırada opmeye calıştığı ve kendisinden uzaklaşmasını istediğinde Arkun'un B.Y.'ye yumruk attığı kaydedildi.
Genc kadının banyoda yuzunu temizlerlen bilincini kaybettiğinin anlatıldığı iddianamede, olaydan kimseye bahsetmemesi şartıyla Arkun'un genc kadını hastaneye goturduğu belirtildi.
İddianamede Ozer Arkun'un “nitelikli kişiyi hurriyetinden yoksun kılma”, “silahla kasten yaralama”, “tehdit”, “şantaj”, “hakaret”, “nitelikli yağma” ve “basit cinsel saldırı” suclarından 19 yıl 3 aydan 40 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
İlginizi Cekebilir
kiz-arkadasini-darp-ettigi-iddia-edilen-rubato-grubunun-solisti-hakim-karsisina-cikti-6001c83680579.jpeg
Rubato'nun solisti icin 35 yıl hapis istemi sizlere www.magazin.biz.tr farkıyla sunulmuştur