Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gorkem

Magazin.biz.tr
Gelişen teknoloji ile hayatımıza birçok yenilik girdi.80 ve 90 nesli insanlar bana göre şanslı olanlar ve bende bu nesilden biriyim.Küçüklüğüm cep telefonlarının yeni çıkma zamanına denk geldi şimdikiler gibi iphone 11 pro'ların olduğu zamana denk gelmediğim için şanslı hissediyorum aslında kendimi:) sıfırdan var olan şeylere tanıklık etmek ile var olan şeylere tanıklık etmek arasındaki farklılıkların,heyecanın ve istek arzusunun insanda yarattığı o duyguları tattım ve çok lezzetliydi aslında.
Babalarımız elinde eve ilk giren küçük yeşil ekran üzerine hesap makinesindeki sayıların görsel formatına benzeyen aynı siyahlıktaki yazılar ve numaralar,bir çok yeni nesil bu güzel duyguyu hiç görmediler belki şanslılar belki çok şanssızlar,kim bilir?
Iphone piyasaya ilk girdiğinde gerçekten çok çirkin bir telefondu hatırlayanlar bilir.O zamanlar piyasa samsung e250,d600,d900 lerin elinde görünüyordu,nokia devrini aslında o zamanlar kaybetti bana göre.
Iphone ile ilk buluşmam arkadaşım sayesinde oldu.Biz ıphoneları kendi parası ile alan ilk nesiliz:(şimdiki arkadaşlar,fatura üstüne telefon almak ailene somurtup telefon aldırmak çok zordu o zamanlar oklava ile dayak falan vardı o yüzden gerçekten çok şanslı ve rahatsınız bu zamanda doğarak.Arkadaşım ıphone 4 alırken bana da aldırmak için elinden gelen her şeyi yapıyordu.Börekçi olan arkadaşımızın börek tarttığı tartıda telefonları tartıp kendi aramızda beyin fırtınaları yaptığımız zamanlar,tek dal sigara dönmeyi bırakıp cebimizde 3.5 liraya kırmızı marlboro taşıdığımız zamanlar.Başlarda ıphone karşı... büyük bir ön yargım vardı gerçi hala var 14 bin liraya telefon olmaz abiiii...
Arkadaşımın ıphone'una karşı benim lg g3'üm :)tek ekranda çift kamera kullanımına karşı ağır beyaz renk ufakk bir telefon:)çok saçma zamanın getirdiği popülerite beni de ele geçirdi kısa bir süre sonra ve ıphone kapitalizmine bende ıphone 7 ile katıldım.Diğer telefonları gereksiz bir şekilde eleştirebilme özgürlüğü veriyordu bu telefon bana hatta ıphone kullanmayan insanlara bile dil uzatmaya başladım,nasıl büyük bir gerizekalılıktır bu?ama sonuç olarak durum bu idi ve eminim ki bu duyguya sahip binlerce insan lduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam çünkü inkar edecek kadar gereksiz bir olay olduğunun farkındalar ama dediğim gibi ıphone kapitalizmi...
19.01.2020'de bu yazıyı yazıyorum ve 28 yaşında biriyim.Iphone 4 kullanıyorum şuanda telefon olayının gözüme çok saçma geldiği hatta nokia 3310'un gözüme sempatik göründüğü bir zaman.Iphone'un yaptığı güncellemeler o kadar saçma ki kendi telefonlarını kullanıma kısıtlayacak kadar bencil ve kibir dolu bir sistem oluşturdular.Güncellemeyi telefon kaldırmadığı için instagram uygulamasını ıphone 4'e yükleyemiyorssunuz.İnstagramın olmadığı bir telefon?kiminin eli ayağı titrer belki :)safariden instagrama gire gire instagram da zaman geçirme zamanım aşırı şekilde düştü post paylaşma isteği bile köreldi.Kendimi birileri beğensin diyerek teşhir etme isteği aşırı şekilde azaldı ve tamamen yok olduğunda sanırım kullanmayacağım o saçma uygulamayı.Ben çekmeyeceğim bu hayata zamanımı akıllı şekilde kullanıp insanların beni çekip paylaştığı biri olmak isteği...bu duygu gerçekten güzel şey bir şeyleri başarmanın verdiği mükemmel his ve mütevazi hayata başlangıç.
ıphone güncellemelerini kaldıramayan küçük dostum ıphone 4 ile bir şeyleri başarıp güçlü,güzel bir hayat yaşama yolunda ilerliyorum.İnstagramdan ses kaydı gönderemediğim tüm arkadaşlarım,canlı yayın yapamayıp ne bok yediğimi göremeyen tüm dostlarım sizlerden özür diliyorum,ayrıca sürümümün yetmediği bir çok uygulama sizlerdende özür diliyorum ve son olarak kendi kapitalizmini bana dayatamayan apple,ben bu hayatta senden daha güzel şeyler kazanacağım dostum!
Seni seviyorum ıphone 4 :)