Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram hesabı nasıl büyütülür, nasıl fenomen olunur?

Magazzzino

Moderatör
Takipçilerim(özellikle kıskançları) tarafından sıkça merak edilen bu sorunun cevabını sizlerle paylaşayım dedim.
Ben sosyal medya fenomeni değilim, olmaya da niyetim yok, bugüne kadar hesaplarımın hiçbirinden dostluk dışında birşey kazanmadım, zaten bugüne kadar büyüyen bütün sosyal medya hesaplarımı kapattım, önce twitterı kapattım, sonra facebook, bu aralar instagram hesabımdaki paylaşım yapmayışımdan da anlaşıldığı üzere ondan da sıkıldım. Çünkü zevk için başladığınız bir şey bir görev haline dönüşünce ve bazı sorumluluklar oluşmaya başlayınca artık sıkıcı hale geliyor. Bir de bu işin artık ticarete dökülüp kimsenin resmin altındaki yazıyı bile okumaması cabası…
Biliyorum sabırsızlıkla bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsunuz, ben de size bildiğim tüm yöntemlerden teker teker bahsedeceğim. Fakat bence bu yazıyı okumadan önce az biraz İngilizcesi olanlar Sara Melotti’nin Instagram Bir Canavar Yarattı yazısını okusunlar.
Kendi hesabınızı büyütmek bir repost hesabını büyütmekten daha zor. Hem “repost” hesaplarda seçilmiş fotoğraflar olduğu için hem de insanların “feature” şansı olduğu için bu tarz hesapları takip etmesi daha kolaydır.
Bir kere baştan söyleyeyim, “ben hiçbir şey yapmadım, hesabım bir bakmışım büyüyüvermiş” sözleri tamamen YALAN. Bugün bilmem kaç milyon instagram hesabının olduğu, bu hesaplardan bir kısmının da inanılmaz çekici fotoğraf ve videolarının olduğu bir platformda hiçbir şey yapmadan hesabınızın büyümesi imkansız. Bu yöntemlerin bir kısmı etik, bir kısmı değil, yani kimi kırıcı, kimi zararsız, kimisi haklı, kimisi haksız. Bu nedenle hesabınızı büyütmek için sizi zorlu bir süreç bekliyor, bunu mutlaka bilin.
Tabii ki çok eski hesaplardan bahsetmiyorum, mesela ben instagram hesabı açtığımda buralar hep dutluktu:) nerede o eski hesaplar, kaliteli günler, herşey gibi buraların da paraya dökülmediği zamanlar… Şunu da ekleyeyim bu yolla para kazananları da eleştirmiyorum. Para kazanmak için birilerini kazıklamadığınız, birilerinin hakkına girmediğiniz sürece alan memnun satan memnunsa sıkıntı yok bence. Bazıları vergi olayına çok takar olmuş son günlerde, evet bir yerde haklılar belki ama sadece vergi kaçıran da onlar mı? Aman bunlar çok konuşulacak şeyler, beni de çok ilgilendirmiyor, ben anlatayım gerisi sizin bileceğiniz iş…
1) Takipçi satın almak: Bu yöntemin adı kısaca parayı veren düdüğü çalar, etik mi, değil mi kararsızım. Niyetiniz buradan bir gelir elde etmekse e bunu da en kısa sürede başarmak istiyorsanız bu yönteme başvurabilirsiniz.
Tek seferde 10-20 bin takipçi satın alıp hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Takipçinin mantığı şudur, sizin 200 takipçiniz varken fotoğraflarınız her ne kadar güzel, gezdiğiniz yerler her ne kadar özel, veya paylaştığınız şey her ne kadar sıradışı olursa olsun insanların ilgisini çekip takip etmeyeceklerdir. (Gerçek emekçileri takip edenlerden bahsetmiyorum) En fazla iki üç fotoğrafınızı beğenip yorum yaparlar. Ama 30 bin takipçiniz varken belki bir iki fotoğrafınıza bakıp “oo herkes takip ediyorsa vardır bir hikmet” deyip takip ederler.
Yöntemin Dezavantajı: Aldığınız takipçiler gerçek takipçiler ise; sizi beğenmedilerse takipten çıkacak ve böylece takipçi sayınız hızla azalacaktır, eğer sahte hesaplar aldıysanız da bu sefer gerçek takipçilerinize ulaşana kadar beğeni sayınız az olacak, satın aldığınız belli olacaktır, en iyisi karışık hesaplar satın alıp tek seferde yüklü miktar değil de azar azar artıran hesaplardan almaktır.
2)Ücretsiz takipçi siteleri: Günlük 50-200 arası siz siteye giriş yaptıkça genellikle fake hesaplar gönderen sitelere girmek. Bu sitelere giriş yaptığınızda takipçi istediğinizde siz de otomatik olarak birilerini beğeniyor veya takip ediyorsunuz.
Yöntemin Dezavantajı: Hesabınızın hacklenmesi( bu nedenle asla mail adresinizi isteyen sitelere girmeyin) ve şifrenizi sık aralıklarla değiştirin.
Bir diğer risk de instagram tarafından bloklanmak. Siz siteye giriş yaptığınız an otomatik olarak 100 kişiyi beğeniyorsunuz diyelim, instagram ise dakikada 60’ın üzerine izin vermediğinden hesabınızda işlem yapmayı geçici olarak durduruyor.
3)Beğen, Yorum yap ve Bekle: Gün içerisinde boş olduğunuz saatlerde herhangi bir hashtage ait bütün fotoğrafları sıradan beğenip yorum yapmak. Bu kişilerden hepsi olmasa da büyük çoğunluğu dönüp profilinize bakacak takip etmeseler bile en azından birkaç fotoğrafınızı beğeneceklerdir.
Yöntemin Dezavantajı: Eğer hiç bakmadan beğeni yaparsanız bazen beğenmek istemeyeceğiniz fotoğrafları da beğenmiş olabilirsiniz. Dikkat!
4)Follow for follow: En etik ve en getirisi yüksek yöntem. Beğendiğiniz profilleri takip ediyorsunuz, onlar da sizi ediyor, birbirinizi beğenip yorum yapıyor ve etkileşimde kalıyorsunuz.
Instagram bugün 7500 takip hakkı tanıyor, doğru bir performansla 7500 kişiye ulaştığınızda en az 30 bin takipçi elde etmiş olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey ise sizi takip etmeyenleri belirli aralıklarla takipten çıkarmanızdır, yoksa 7500’e ulaştığınızda hedeflediğiniz kitleye değil, gereksiz bir hesaba kavuşmuş olursunuz.
Yöntemin Dezavantajı: Çok fazla kişiyi takip ettiğinizden dolayı sadece rastladığınız veya bildirimlerini açtığınız kişilerin fotoğraflarını görürsünüz.
5) Follow-Unfollow: Bence yöntemlerin en kırıcı olanı. Diyelim gezi üzerine bir profiliniz var, popüler bir veya birkaç gezginin takipçilerini takip edip onlar sizi takip etmeye başladıktan sonra takipten çıkarıyorsunuz. Bir kısmı bunu farkedip sizi çıkarıyor, bir kısmı farketmiyor veya önemsemiyor, takipçi sayınız giderek artıyor ama bu arada sizi engelleyenler, laf sokanlar, kızanlar, veya mesaj atanlar oluyor.
Yöntemin Dezavantajı: Bolca beddua ve küfür almak
6)Fenomenleri follow-unf: Bu bana en masum gelen yöntemlerden biri. Siz bir fenomeni takip ettiğinizde onun takipçilerini çalmaya çalışan birileri de sizi takip etmeye başlar (çoğu follow-unf) yapıyordur, o yüzden uzun vadede sayıda yararını görmezsiniz, birini takip ettiğinizde önerilen kısmında görünme ve farkedilme olasılığınız olur veya fenomen sizi farkedip beğenir veya takip eder, takipçileri de peşinden gelir.
Yöntemin Dezavantajı: Aynı kişilerin sizi sürekli takip edip bıraktığını görmek, (nasılsa siz de aynısını yapıyorsunuz ) ha bir de fenomen sıkılıp sizi bloklayabilir, gerçek büyük hesaplar zaten sizi farketmeyecek kadar çok takip alıyordur. Bu konuda da Türklerin yabancılardan çok farklı olduğunu söylemeliyim. Türkler fenomen bile olsalar tepki verebilirler (bloklamak gibi bir yöntem varken).
7)İyi bir profil çıkarmak: En başta olması gereken neden en sonda diyebilirsiniz, ama maalesef instagramın yeni kuralları gereği Steve McCurry gibi fotoğraflar da çekseniz hedef kitlenize ulaşamayabiliyorsunuz. Siz yine de güzel fotoğraflar çekin, 30 hashtag hakkınızı kullanın ve bolca tag yapın.
Yöntemin Dezavantajı: Bir süre sonra hiçbir fotoğrafınızı beğenmemeye, eskiden paylaşmaktan zevk aldığınız şeyleri yayınlamamaya başlayabilirsiniz. Çünkü “selfie”leriniz Hallstatt’da çekildiğiniz fotoğraftan daha az like alıyordur.
8)Gruplar Kurmak: Instagram’ın son dönemde popüler hesapları daha ön plana çıkarmasından sonra insanlar kendi aralarında gruplar kurmaya başladılar, böylece birbirlerinin fotoğraflarına yayınlandığı andan itibaren beğenip yorum yaparak ön plana çıkmasını sağlıyorlar.
Yöntemin Dezavantajı: Sürekli mesaj kutunuzda mesajlar, fotoğrafa ne yorum yapacağını şaşırma, mecburiyet olunca sıkılma olasılığının yüksekliği…
9)Instagram Reklamı: Eğer instagram profiliniz ayrıca bir websiteniz veya pazarlamak istediğiniz bir ürününüz varsa ve hesabınızı şirket hesabına çevirdiyseniz, instagramın size sunduğu bir imkan. Belirli bir ücret karşılığında instagramda hedef kitlenize gönderiniz gösteriliyor.
Yöntemin Dezavantajı: Birkaç dolarınız gidiyor.
10)Çekiliş Yapmak, Hediye Vermek: Size bir uçak bileti veriyorum, beni takip edin, Ahmad Havayollarını da takip edin, üç arkadaşınızı etiketleyin, beşini de beni takip etmesine ikna edin, aranızdan birine çıkar inşallah yöntemi….
Yöntemin Dezavantajı: Hediyeyi nasıl olsa sponsorunuz verdiği için sizin için sıkıntı yok, ama o aşamaya gelmek için evden bazı eşyalarınızı çekilişle vermeye başlamanız gerek.
İşte instagram hakkında bildiğim bütün sırlar, ilginç olan şu ki bazı reklam veren şirketlerin hala bu yöntemlerden çoğunu hala farkedememiş olması. O da onların zavallılığı. Instagram fenomeni olmak işte bu kadar kolay. Hala olmak istiyor musunuz?

sosyalvip

New Member
Cevap: Instagram hesabı nasıl büyütülür, nasıl fenomen olunur?

İnsgram takipçi nerden alıcaz güvenilir olarak ?