Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hemoroid (basur) için kesin çözüm dene faydasini gör

Gecce magazin

New Member
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Arkadaşlar affınıza sığınarak uzun bir yazı yazacam başımdan geçenleri ve yaptıklarımı umarım birilerine yararım olur.

Acıyı çok severdim. Son zamanlarda ne zaman acılı ve baharatlı birşeyler yesem popoda makatta bir şişme oluyordu (bunuda banyoda duş yaparken farkına vardı idim, insan başına gelmeden ne olduğunu anlamıyor galiba pek ciddiye almamıştım). 2014 'ün sonlarına doğru lavabodan çıktıktan sonra popoyu su ile temizlik yaptıktan sonra peçete ile kurulama yapınca açık renkte kan görmeye başladım peçetede. Bu olay bir kaç gün daha devam edince işin ciddiyetini anladım. Bazen iç çamaşırdan pantola bile sirayet ediyoru kan lekesi. Kanama devam ettikçe kabus gibi oldu her şey. Yolda yürüyemez hale geldi idim (Acaba leke oldu mu? yine diye).

Pisikolojim bouzldu idi, 1 ay boyunca doktor 'a gitmek için düşündüm. Bu 1 ay zarfında internetten sürekli araştırma yapıyordum, bu olay nedir ? nasıl düzelir ? diye. En sonunda bi cesaret edip doktora gittim. Muayene sonucunda hafif hemoroid başlangıcı ve çatlak (sanırsam fissür idi ismi) varmış (hafif olduğu için sevinsem mi ? çatlak olduğu için üzülsem mi ? diye ). Doktor 2 adet krem verdi (Bu kremler doktor tavsiyesi iledir, kendi seçimim yada sağdan soldan duyduklarım ile değildir). biri Madecassol diğeri Proctolog. Bir de Sıcak su oturması günde mümkünse 3 defa olmak üzere tavsiye etti. Ben sadece sabah ve akşam yapabildim. Bu arada günler bana zehir gibi geliyordu, ağız tadı ile yemek yemek artık mümkün değildi. Derde düşen herşeye sarılabiliyor, bende öyle yaptım.

Kremleri kullandım ve sıcak su oturmaları yaptığım sürede kanamaları azaldı idi, artık 2 gün yada 3 günde bir kanama oluyor idi. Ancak bir şeyler düzeldi derken olay yeniden tekrar edince, moral yeniden sıfırın altına düşüyordu. Ben bu hastalığı Allah'ın izni ile yenecem dedim. Moralimi hep yükseltmeye çalıştım.
İnterneten yaptığım araştırmaların birinde (paylaşımlarından dolayı kadınlakulubu'ne yazan hanımlara teşekkür ederim) böğürtlen kökü diye bir tavsiye vardı (2 hafta devam etmek üzere sabah ve akşam aç karna kaynatıp suyunu içilmesi). Ben bunu yaptım ve bir nebzede olsun şişlik inmesi hissettim. (Kana lekeleri yine 2,3 günde bir yineliyordu kendini) Ancak yeterli olmadı diye düşünerek yeni tavsiyeler aradım. Bir programda birisi soyulmuş sarımsak dişinin fitil olarak kullanılmasını tavsiye ettiği birisinin 2 ay içinde iyileştiğini belirmişti. (Bu sarımsak olayı benim aklımın bir kenarında kaldı) Ben bunuda yaptım 2 aya yakın sarımsak'ı fitil olarak kullandım. Ancak tam olarak istediğim olmadı idi. Başka bir tavsiyede ise soyulmui sarımsak dişlerinin saf zeytin yağında 4,5 gün bekletilip, 1 hafta fitil olarak kullanılması idi.

Bu arada bögürtlen yapraklarını (kökten yaprağa geçtim) kaynatıp içiyorum (sabah ve akşam aç karna) ve 3 haftadan beride zeytiğınyağında 4,5 günlük bekletilmiş sarımsak dişerini fitil olarak kullanıyorum ve >>> Eskisine göre daha iyi durumdayım (Moralim düzeldi) <<<. Yaptığım olay şu: Zeytin yağında en az 4 , 5 gün beklettiğim soyulmuş sarımsak dişlerini alıp üzerine bir miktar progtolog sürüp makata fitil olarak yerleştiriyorum. Bir süre daha devam etmeyi düşünüyorum bu olaya. (Arkadaşlar bunu yaparken vücuda zarar verip vermediğimi bilmiyorum, dediğim gibi insan derde düşünce herşeye sarılıyor).

Bazen üst üste o kadar çok şey yaptığımı düşünüyorumda, hangilerini faydası oldu yada zararı oldu/oldu ise bilemiyorum. Artık acılı ve baharatlılardan uzak duruyorum. Mümkün olduğunca imkan dahilinde hemoroid / basur 'u azdıran yiyeceklerden de uzak durmaya çalışıyorum.

Bu durumu (bela/hastalık/dert) ancak yaşayan anlar. Bu yüzden bende buradan birilerine birşeyler anlatıp gayretten vazgeçmeyip, Benim yaptıklarımı yapmasanız bile; moralleri benim gibi bozulsada yeniden yükseltmek gerektiğini belirmek istiyorum.

Urfa Tutkunu bey'e de bu paylaşımcı blog'dan ötürü teşekkür ederim.

Herkese Acil şifalar diliyorum.
Saygılarımla.