Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fenerbahçe'li Taraftarlardan Beşiktaş taraftarlarına övgü.

Gorkem

Magazin.biz.tr
Fenerbahçe taraftar gruplarından 'genç fenerbahçeliler' Van depreminde sahaya atkı ve berelerini atıp Van'daki depremzedelere gönderilmesini sağlayan Beşiktaş taraftarlarına böyle böyle bir organizasyonu başlatıp vesile oldukları için teşekkür etti.

Türkiye Süper Ligi'nin 19. haftasında sahasında Başakşehir ile karşılaşan,şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olan Fenerbahçe evinde zorlu rakibini 2-0 mağlup ederek şampiyonluk yarışında büyük avantaj sağladı.Fenerbahçe'nin gollerini Kruse ve Muriqi kaydetti.Maçın bitmesine yakın Fenerbahçe taraftarları atkı ve berelerini sahaya fırlatarak,Elazığ'daki depremzedelerin biraz olsun üşümelerini engellemek isteyerek duygusal anların yaşanmasına neden oldular.Yaptıkları bu hareket ile büyük alkış alan Fenerbahçe taraftarları,bu olayı ilk kez gerçekleştiren Beşiktaş taraftarlarına böyle güzel bir olaya vesile oldukları için teşekkür etiler.

23 Ekim 2011 ve 9 Ekim 2011 tarihlerinde Van'da gerçekleşen depremlerde 644 vatandaşımız hayatını kaybetmişti.Bu büyük iki deprem sonrası tüm ülkede yardım kampanyaları düzenlenirken belki de en duygusal yardım kampanyasını Beşiktaş taraftarları düzenlemişti.

Van’da yaşanan deprem sonrasında tüm Türkiye gibi spor camiası da ayağa kalkmıştı. Siyah-Beyazlı futbolseverler de depremzedelere yardım amacıyla, Fenerbahçe derbisi'nde ‘Tüm atkılar sahaya’ sloganıyla bir araya gelmişti. 2-2 biten zorlu mücadelenin son dakikalarında Beşiktaşlı taraftarlar boynundaki atkıları sahaya atmış ve daha sonra bu atkılar Beşiktaş Belediyesi’nin yardım tırıyla toplanıp, depremzedelere gönderilmişti. Taraflı-tarafsız herkesçe destek gören bu davranış, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından farklı yorumlandı. Sahaya yabancı madde atıldığı gerekçesiyle Kartal’a 20 bin TL ceza kesildi. Bunun yanı sıra hem basın toplantısına 2. futbolcu katılımını sağlayamamasından dolayı 10 bin TL ve aynı müsabakada yine taraftarların sebep olduğu çirkin ve kötü tezahürattan ötürü Beşiktaş’a 60 bin TL fatura gelmişti.