Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Didim

Angel

Member
IMG_9148.JPG

Didim de Aydın şehir merkezinden yaklaşık 100 kilometre ve ortalama 1 buçuk saat uzaklıktadır. Özellikle deniz seven tatilcilerin Aydın’a gelmişken uğramaları gereken ikinci adres de Didim’dir. Bölgenin en meşhuru olan Altınkum Plajı berraklığı ve zemin yapısının kum özelliği ile en çok tercih edilen plajlardandır. Didim’de deniz turizminin yanı sıra tarihi olarak da yüksek önemliliğe sahip eserler yer almaktadır. MÖ 1500’lü yıllarda volkanik bir patlama sonucu oluşan ve zemininde hala küllere rastlanan ve belli dönemlerde denizden yürüyerek geçilebilen Saplı Ada, Roma döneminden kalma Faustina Hamamı ve Apollon Tapınağı Didim güzelliklerinin yalnızca birkaçı. Özellikle Apollon Tapınağı MÖ 8. yüzyıla dayanan tarihi ve mimarisi ile dünyanın antik çağlardan kalma en büyük 3. tapınağı olma özelliğini taşımaktadır. Baktığı kişileri taşa dönüştürdüğü iddia edilen meşhur Medusa heykeli de Apollon Tapınağı’nda yer almaktadır.