Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Depremde Can Kaybı 41

Gorkem

Magazin.biz.tr
24 Ocak saat 20:55'te Elazığ'da gerçekleşen 6.8 büyüklüğü depreminin ardından 3 gün devam eden arama ve kurtarma çalışmaları son vatandaşımızın cansız bedeninin enkaz altından çıkartılması ile son buldu.

Elazığ'da meydana gelen deprem başta Malatya olmak üzere bir çok ilde hissedilmişti.6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye bir çok arama kurtarma ekibi sevk edilirken çalışmalara hemen başlanmıştı.Depremin en çok zarar verdiği il olan Elazığ'da bir çok bina çökerken bir çok binada da ağır hasar meydana gelmişti.

Bölgeye hemen sevk edilen arama kurtarma ekipleri ve AFAD tarafından yürütülen çalışmalarda bir çok vatandaşımız enkaz altından üstün çabalar sonucu çıkartılırken,41 vatandaşımızın cansız bedenlerine ulaşıldığı teğit edilip arama ve kurtarma çalışmalarına son verildiği haberi son dakika olarak verildi.6.8 büyüklüğündeki deprem tüm yurtta büyük üzüntü ile karşılanmıştı.

Deprem kuşağında yer alan ülkemiz Elazığ depremi ile bu gerçek ile bir kez daha yüzleşti.Depremin ardından tüm ülke seferber olarak,bölgedeki depremzedelere ulaştırılmak üzere bir çok yardım kampanyası düzenlendi.Sosyal medya üzerinden bu yardım kampanyalarına vesilen olan en önemli isimler Haluk Levent ve Demet Akalın oldu.

Sosyal medyadan çığ gibi büyüyen yardım kampanyalarına magazin dünyasından bir çok isim katılırken,kullanıcıların baskısı sonucu televizyon kanalında yardım programı düzenleyen Acun Ilıcalı 51 milyon liralık rekor bir bağış toplayarak herkes tarafından alkış aldı.Toplanan bu bağış miktarı yaşanan zor günlerde ülkemizin nasıl bir araya gelerek kenetlendiğini herkese göstermiş oldu.

Elazığ'da yaşanan bu deprem,marmara fay hattı üzerinde bulunan ve şiddetinin en az 7 olacağı söylenen büyük İstanbul depremine gözlerin bir kez daha çevrilmesine neden oldu.Yaklaşık olarak 15 milyon kişinin yaşadığı mega kentte gerçekleşmesi beklenen depremin büyük facialara neden olmaması için yapılan çalışmalar hız kazandı.