Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Deniz Cakır şikayetci olmadı

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
deniz-cakir-sikayetci-olmadi.jpg

Beşiktaş, Kuruceşme’de ikamet eden unlu oyuncu Deniz Cakır’ın elektrikli bisikleti, apartmanın giriş katındaki merdiven boşluğuna park ettiği yerde calındı. Unlu oyuncu 29 Haziran 2020 gunu bisikletin yerinde olmadığını fark edince polis merkezine başvurarak şikayetci oldu.
Polisin unlu oyuncunun evinin cevresindeki MOBESE goruntulerini incelenmesi sonucunda yakındaki bir aracın plakasından sanık Uygar K. isimli hemşirenin kimliği tespit edildi. Adresinde bulunamayan ve o sırada Sakarya’da olduğu oğrenilen Uygar K. kendisini telefonla arayan polise sucunu itiraf etti.
Uygar K. “Pandemiden dolayı hastaneye gidemeyen hastalara evinde hizmet vermek icin bisikleti kullanırım diye İstanbul’a geldim. Yaklaşık bir hafta soylediğim işlere gittim. Bisikleti caldığımdan dolayı cok pişmanım. Nasıl boyle bir olaya karıştım hala anlamış değilim” dedi. Bisikleti polislere teslim eden Uygar K. savcılık talimatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
HAKİM KARŞISINA CIKTI
“Nitelikli hırsızlık” sucundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava acılan şupheli Uygar K. bugun İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına cıktı. Duruşmaya katılmayan oyuncu Deniz Cakır’ı ise avukatı temsil etti.
DENİZ CAKIR ŞİKAYETİNDEN VAZGECTİ
Hakimin sorusu uzerine bisikletin kendilerine teslim edildiğini belirten Deniz Cakır’ın avukatı, “Sanığın sağlık calışanı olması, savunmasında bisikleti kovid hastalarına yardım etmek icin aldığını soylemesi ve bisiklet bedelinin de SMA tip 1 hastalığından muzdarip Deniz Elmas’ın yardım hesabına yatırması nedeniyle şikayetten vazgeciyoruz” dedi.
deniz-cakir-sikayetci-olmadi-60d44a49aa52e.jpg
“AMACIM EVİNDE YARDIMA İHTİYACI OLANLARA YARDIM ETMEKTİ”
Cerrahi ameliyat hemşiresi olduğunu soyleyen sanık Uygar K. ise savunmasında, “Olayla ilgili nasıl bir savunma yapılabilir bilmiyorum. Bisikleti yol kenarında gordum. Bisikletin ustunde anahtar vardı. Olduğu yerden aldım. Almamdaki amac pandemi nedeniyle evinde yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmekti. Sakarya’da bisikleti bir hafta, 10 gun kadar kullandım. Olay nedeniyle daha sonra rahatsız oldum. Bisikleti geri getirdim. Ancak sahibini bulamadım. Eşim kanser hastasıdır. Onunla ilgilenmek icin tekrar Sakarya’ya dondum. Eşim biraz toparlanınca İstanbul’a dondum. Beşiktaş Emniyet Mudurluğu’nden aradılar, bisikletle birlikte emniyet mudurluğune gittim. Bisikleti teslim ettim” diye konuştu. Hakim, bisikletin yolda mı, bahcede mi olduğunu sorması uzerine sanık Uygar K. “Yol kenarındaydı” dedi. Sanık avukatı ise muvekkilinin hırsızlık amacıyla hareket etmediğini, kullanmak amacıyla aldığını ve teslim ettiğini, Deniz Cakır’ın şikayetci olmaması dikkate alınarak dosyanın uzlaştırma burosuna gonderilmesini talep etti.
SAVCI: EYLEM BASİT HIRSIZLIK
Duruşma savcısı esas hakkındaki mutalaasında, sanık hakkında bina ve eklentileri icinde hırsızlık sucundan dava acıldığını, ancak bisikletin tam olarak nereden aldığı hakkında dosyada net bir bilgi mevcut olmadığı, sanığın yol kenarından aldığını soylediği, eylemin “Basit hırsızlık” olarak nitelendirilebileceği, basit hırsızlığın ise şikayete bağlı suclardan olduğu belirterek mağdurun şikayetinden vazgecmesi nedeniyle sanık hakkında duşme kararı verilmesini talep etti. Deniz Cakır’ın avukatı, “Takdir mahkemenindir, şikayetci değiliz” dedi. Sanık avukatı da duşme talebine katıldıklarını belirtti.
MAĞDURUN ŞİKAYETCİ OLMAMASI NEDENİYLE DAVA DUŞTU
Mahkeme de mutalaa doğrultusunda eylemin “Basit hırsızlık” kapsamında kaldığı ve uzlaştırmaya tabi olduğunu belirterek, mağdurun şikayetci olmaması, taraflar arasında uzlaşma sağlanması nedeniyle davanın duşmesine hukmetti.
(DHA)
İlginizi Cekebilir
deniz-cakir-sikayetci-olmadi-60d44a4a292cd.jpg
Deniz Cakır'ın bisikletinin calındığı anlar kameradaİlginizi Cekebilir
deniz-cakir-sikayetci-olmadi-60d44a4a5ec2e.jpg
Deniz Cakır'ın bisikletini calan hırsız hemşire cıktı sizlere www.magazin.biz.tr farkıyla sunulmuştur