Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Datome: Obradovic'e cok buyuk hayal kırıklığı yaşattık

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Fenerbahce Beko Basketbol Takımı'nın İtalyan oyuncusu Luigi Datome, sarı-lacivertli takımın performansı, yeni tip koronavirus (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen THY Avrupa Ligi'nin geleceği ve başantrenor Zeljko Obradovic ile ilgili soruları yanıtladı.

İtalyan basketbolcu, 2017'de şampiyonluğa ulaştıkları, 2016 ve 2018'de ise final oynadıkları THY Avrupa Ligi'nde bu sezon istenilen sonucları alamadıklarını belirtti.
Sezon başında tam takım olarak bir arada calışma şansı elde edemediklerini aktaran Datome, "Takımda cok fazla sakat oyuncu vardı. Fiziksel olarak hazır değildik. Dunya Kupası'ndan gelen oyuncular vardı. Cok az birlikte antrenman yaptık ve hemen lige başladık. Salgından onceki surecte ise toparlanmaya başlamıştık. Turkiye Kupası'nı kazandık. Avrupa Ligi'nde de son 12 macın 8'ini kazandık. İyi gidiyorduk. İnsanlar cok alıştı tabii. Son senelerde Disney World'de gibiydik. Hep aynı şeyi bekliyorlar ama buna ulaşmak kolay bir şey değil." ifadelerini kullandı.

Cok kaliteli ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım olduklarının altını cizen Luigi Datome, "Sezona bu şekilde devam etseydik THY Avrupa Ligi'nde play-off'lara gidebileceğimize inanıyordum. Eminim play-off'larda bizimle karşılaşacak takım cok mutlu olmayacaktı." şeklinde konuştu.
"Eminim sağlık on planda olacak"
Datome, koronavirus salgını nedeniyle ara verilen liglerin tekrar başlamasının cok kolay olmayacağını aktardı.
Tum dunyanın zorlu bir surecten gectiğini anlatan İtalyan basketbolcu, "Sadece oyuncuların değil herkesin guvenliğini sağlamak gerekiyor. Oyuncunun hasta olup, ailesine ve cevresine de bulaştırması soz konusu. Butun bunların guvenlik altına alınması lazım. Uzun suredir bekliyoruz. Ne kadar egzersiz yapsak da sağlık acısından sıkıntılı bir donem olabilir. THY Avrupa Ligi icin 24 Mayıs'ta karar verilecek. O zamana kadar cok şey değişebilir. Liglere tekrar başlamanın cok kolay olmayacağını duşunuyorum. Eminim sağlık her zaman on planda olacak. En iyi kararın verileceğine inanıyorum." diye konuştu.
Avrupa Ligi Oyuncular Birliği Başkanlığını da yapan Datome, bu surecte basketbolcuların maaşlarıyla ilgili yapılan anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
"Obradovic'e cok buyuk hayal kırıklığı yaşattık"
THY Avrupa Ligi'nde Rus ekibi CSKA Moskova ile deplasmanda yaptıkları macta başantrenor Zeljko Obradovic'in molada kendisiyle ve takım arkadaşlarıyla yaşadığı diyaloğun medyada yer aldığını hatırlatılması uzerine Datome, şunları kaydetti:
"Aslında bu yaşadığımız olaylar hayatımızın bir parcası. Obradovic ile cok iyi bir ilişkimiz var. Bana ne kadar saygı duyduğunu biliyorum. Beni sahaya surduğunde verdiği dakikalar bana ne kadar guvendiğinin en guzel gostergesi. Bu sezon Obradovic'e cok buyuk hayal kırıklığı yaşattık. Kendimiz de hayal kırıklığı yaşadık. O da değişik reaksiyonlar gosterdi. Bu sadece kameraya yansımış oldu. Uzuntum bunun kameralara yansıması. Bu, bizim hayatımızın bir parcası."
KAYNAK: AA