Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ceyda Duvenci’den regl paylaşımı: Balkopuğum genc kız oldu

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
ceyda-duvenci-den-regl-paylasimi-balkopugum-genc-kiz-oldu.jpeg

Kendisi gibi oyuncu Bulent Şakrak ile mutlu bir evliliği olan Ceyda Duvenci, gun icerisinde yaşadıklarını Instagram hesabından sevenleriyle paylaşıyor.
Duvenci, dun Instagram hesabından Engin Akgun ile evliliğinden dunyaya gelen 10 yaşındaki serebral palsi hastası kızı Melisa’nın ilk kez regl olduğunu soyleyerek “Gun senin gunun… Gozumde mutluluk gozyaşları… Balkopuğum genc kız oldu… Gelsin ritueller… Kutlayalım yeni zamanını… 18/01/21” ifadelerini kullandı.
ceyda-duvenci-den-regl-paylasimi-balkopugum-genc-kiz-oldu-6007cfcfaf057.jpeg
Ceyda Duvenci’nin bu paylaşımı kısa surede sosyal medyada gundem oldu. Kimisi Duvenci’nin yaptığı paylaşımı doğru bularak tebrik ederken kimisi ise yanlış olduğunu savundu.
Yapılan yorumlardan bazıları:
* Kızınızdan izin istediniz mi? Belki boyle ozel bir bilgiyi binlerce kişiyle paylaşmak istemiyordur.
* Oğullarımız icin sunnet toreni yapılıyor, kızlarımız icin regl partisi neden olmasın?
* Abartıyorsunuz. Lutfen bazı şeyler ozel kalmalı.
* Tebrik ediyorum. Rahmetli babam benim icin bir yemek duzenlemişti. Annem bu yemekten utanırken, babam gelen davetlilere bir genc kız babası olmaktan gurur duyduğunu ifaden eden konuşma yapmıştı.
* Bir yaşıma daha girdim. İnsanlar gittikce tuhaflaşıyor.
ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ
Ceyda Duvenci, kendisine gelen tepkiler sonrasında şu acıklamayı yaptı:
* Aynı fikre sahip olmasak da kıymet verdiğim, zaman ayırıp onem ve emek vererek yazdığınız tum cumlelerinize cevabımı paylaşmak istedim.
* Benim icin guclu bir kız cocuğu, once kendini ve bedenini seven, kendine dair her değişimine kıymet veren, kendiyle ilgili her şeyle gurur duyan, duygularına ve ozune şefkat duyan, kendi fikirleri olan, başkaları icin yaşamayan, ailesinden kıymet goren ve her guzel anını kutlayabilendir.
“HAFTAYA KUTLAMA YAPACAĞIM”
* Haftaya kızım icin Anadolu’dan gunumuze ulaşan kıymetli rituellerle kutlama yapacağım. Cunku artık bir genc kız. Artık cocuk değil. Bedenini doğru anlaması ve sahip cıkabilmesi icin, kendine kıymet vermesi icin yapacağım bu ritueli…
* Her evlat değişir, donuşur, regl olur, sunnet olur, mezun olur, aşık olur, evlenir gelin-damat olur, anne-baba olur. Tum bu donuşum anları kıymetli ve kutlanasıdır. Ve tum bu kutlama rituelleri atalarımızdan bize mirastır.
ceyda-duvenci-den-regl-paylasimi-balkopugum-genc-kiz-oldu-6007cfcfda990.jpeg
“KIZIM KENDİ KIYMETİNİ UNUTMAYACAK”
* Bir cocuğun kendini koruyabilmesi, dokunulmazlığının onemini fark etmesi, ailesinden gorduğu kıymetle oluşur. Evlatlarımın her gelişimi anne olarak benim icin cok onemli ve kıymetli… Ve son nefesime kadar tum kucuk ya da buyuk anlarını en kıymetli anlar olarak hafızalarına kazımak en onemli gorevim.
* Melisa’m yıllar sonra buyuduğunde, ilk regl olduğu bu ozel gunu hatırladığında, yanağı sızlamayacak, kalbi cicek acacak. Genc kızlığa ilk adım attığı gunun ne kadar kıymetli olduğuna bir kez daha emin olduğu bir gun olacak zihninde. Genc kızlığının kıymetini teslim ettiğim kızım, kendi kıymetini ne olursa olsun unutmayacak. Ve en onemlisi utanmayacak…
“BEN BAŞINDAN BERİ OZEL ANLARIMI PAYLAŞIYORUM”
* Bunları neden paylaştığım sorularınıza gelince… Cunku ben okuyan ve kendini surekli geliştirme gayretinde olan ve tum oğrendiğim guzellikleri sizlerle paylaşmayı seven bir anneyim. Cunku ben başından beri tum kalbimle hayatımın ozel anlarını sizlerle paylaşmayı seven, guzelliklerin paylaşıldıkca coğaldığına ve huzunlerin paylaşıldıkca hafiflediğine inanan biriyim. Cunku ben hayattaki tum guzelliklerin ve tum ozel anların kıymetini sizlere hatırlatmak isteyen biriyim. Ve evlatlarım adına attığım her adım icin onlardan izin alan bir anneyim. Unuttuklarınızı hatırlatmak, ezberlerinizi bozmak, evlatlarınıza haklarını teslim etmeniz icin paylaştıklarımı onemsiyorum.
* Tum cocuklar onurlandırılmayı hak eder… Utanmayın, onurlandırın… Ben oyle yapıyorum.
sizlere www.magazin.biz.tr farkıyla sunulmuştur