Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu Yengec, Yengec gibi ol

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Bugun icimden hayatla dalga gecmek geldi. O yuzden de burclarla uğraşmaya karar verdim. Oncelikle şunu belirteyim, kesinlikle bir iddiam veya bilgim yok. Sizin gibi ne okuyorsam o kadarını biliyorum. Ama işte bazen kendimizle dalga gecip hayatın renklerini keşfetmek gerek.
Şunun şurasında 2 gun sonra Yengec burcunda olacağız bu sebeptendir ki Yengeclerle başlıyorum. Yoksa tiye almak icin onlara bir garezim yok…
[h=4]Uyarı :[/h] Birazdan okuyacağımız cumleler kesinlikle hayal urunudur ve siz ''Aa bu ozellik de tam beni yansıtıyor'' demediğiniz surece gerceklerle uzaktan yakından hicbir ilgisi yoktur.
[h=4]Genel ozellikler[/h] Guzel Turkcemizin nadide 29 harfini birleştirip okuduğum ve anladığım kadarıyla Yengecler ozetle şoyleymiş: Ozel eşyalarının karıştırılmasından nefret eden ve buna buyuk ofke duyan, sır olarak sakladığı şeylerin oğrenilmesini kesinlikle istemeyen kişiliklermiş.
Şimdi sorarım size, bundan keyif alan bir insan var mıdır?
Neyse cok da takılmadan geciyorum. Benim etrafımda gozlemlediğim kadarıyla Yengecler tontiş tatlış dunya sevimlisi insanlar, cunku bu duygusallık ve melankoli ile daha otesine gidemezler gibi. Sabırsız olduklarını da soyleyebilirim ve bunu soylerken denek sayımın maksimum 10 olduğunu da hatırlatırım.
bu-yengec-yengec-gibi-ol-5ead9425ca9c4.jpg

[h=4]Sevgi dolu Yengecler[/h] Hah evet işte, bu tam tanımlama. Bu ne sevgi ah, bu ne ızdırap cumlesinin karşılığı olabilirler. Cunku cok sevdiği insanlar bir sure sonra şu karıştırılmasını asla istemedikleri ozel eşyalarına donuşuyor sanki. Ya hu hic mi yorulmaz hic sıkılmazsın a Yengec?
[h=4]Dış gorunuşe merak[/h] Her ne kadar duygusal yonleri baskın olsa da, iş dış guzelliğe gelince adeta bir mekanizmaya donuşurler sanki. Rujum boyleyse rimelim de boyle derken zaman aynanın karşısında su gibi akıııp gider. Guzel olmak elbette guzel ama eğer bu uygulamaların sonunda kendini beğenmezse kesinlikle dışarı cıkmayacak ve ani bir manevrayla anlık depresyona girecetir.
Amaan tatlım, hadi bir cesaret itiraf edin. Şunun şurasında biz bizeyiz; sır cıkmaz :)
[h=4]Bencillik mi yok canım[/h] Bir yandan da bencildir aslında. Hayır mı? Yok yok, bal gibi de bencildir. İkizlerin hemen ardından bir burc olduğundan mıdır nedir bir cift karakter de mumkun gibi bazısında.
Bir kere bir şeyi Yengec'ten iyi kimse bilemez herkes haddini bilsin canıım. Onun olduğu masalarda başkasına soz duşmez oyle. Sonucta Yengec dunyaya gelirken uzerine yuklenmiş bilmişlik gorevini tanımlamak zorunda…
bu-yengec-yengec-gibi-ol-5ead942605d61.jpg

[h=4]Ana kuzusu poncik Yengec[/h] Evet, aynı zamanda da tam bir ana kuzusudur. Annesinden bir oda uzağa gitsin, cok surmez duşuruverir dudaklarını.
Bu ana kuzusu halleri işte bir yerden sonra onu omurluk beyaz atlı prensini beklemeye iter.
[h=4]Aşık Yengec[/h] Yengecin beklediği o beyaz atlı prens geldiğinde ya da bir Yengec erkeği aşık olacağı kadını bulduğunda artık ayakları yere basmaz. En az zurafaların uzandıkları yapraklara uzanacak kadar uzamışlardır.
Bunca bekleyişten sonra bile gelgitlerle dolu bir ilişki de onları bekler. Cunku ozunde bir Yengec'in her zaman kafası karışıktır.
bu-yengec-yengec-gibi-ol-5ead94264cac6.jpg

[h=4]Yengec nefret ederse[/h] Yengec'in hoşuna gitmeyecek bir şey yaptınız ve onun nefretini kazandınız. İşte o zaman hemen kafanızı adeta bir deve kuşu gibi kuma gomum ya da olay mahallinden olabildiğince hızlı uzaklaşın.
Cunku boyle bir durumda Yengec'in gazabı etrafındaki her şeyi dağılan cam parcalarının etkisinde bırakabilir. Şaka değil, bak valla diyorum. O an eline gecen bardak, vazo ne varsa kırıp kırıp rahatlayacaktır.
İşte bu yuzden size tavsiyem; eğer bir Yengec'in gazap cemberine duşmuşseniz, mumkunse cemberin capları mutfak sınırları icinde kalmasın…
Şaka bir yana, her şey azıcık gulup eğlenme, gozumuzde canlanacak birkac şeyle azıcık tebessum etmek icin. Yoksa hayat ne sıkıcı olur…
Hadi gelecek ay Aslan'la goruşuruz.