Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  MagazinLove
  Mesaj
  50
  Konu
  50
  Üye Avatarı

  Mesaj:50

  Konu:50

  Aldığı Beğeni:0  12. Cloud Atlas / Bulut Atlası
  Andy Wachowski, Lana Wachowski ve Tom Tykwer'in yönetmenliğini üstlendiği filmde Tom Hanks ile Halle Berry başrolü paylaşıyor.
  Film, sıra dışı geriye dönüş ve ileriye atlama teknikleriyle farklı dönemlerde yaşamış altı ayrı karakterin öyküsünü anlatıyor.
  11. Tree of Life / Hayat Ağacı
  Filmin kısaca özeti; acının en duysal halini izleyiciyle buluşturmak.
  Başrollerde Brad Pitt, Jessica Chastain ve Sean Peen bulunuyor.


  10. Battle in Heaven / Cennette Savaş
  Sıradışı bir içsel yolculuğun anlatıldığı filmin ana teması, daha rahat yaşamak için komşularının çocuğunu kaçıran bir ailenin kaçırdıkları çocuğun ani ölümüyle yaşadığı trajedi oluşturuyor.


  9. Absurdistan
  28. uluslararası istanbul film festivaline de konuk olan film Azerbaycan yapımı ve azeri oyuncuların olduğu bir film değil sadece. 18 farklı ülkeden gelen oyuncuların da renk kattığı filmin ana teması susuzluk.
  Filmin yönetmeni filmin senaryosunu hazırlarken Sri Lanka'daki sel felaketine de maruz kalmış.


  8. The Thirteenth Floor / On Üçüncü Kat
  Matrix hayranlarının kesinlikle bayılacağı türden bir film. Matrix gibi ancak daha mantıklı bir halini arayanlar için Gretchen Mol, Dennis Haysbert'ın resmen döktürdüğü bu film koleksiyonlarınız önemli bir parçası olmaya aday.
  Olağanüstü bir sanal ortam simülatöründe 1930'ların Los Angeles'ine gidip enfes bir macera yaşanıyor.


  7. Shutter Island / Zindan Adası
  Tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede bulunan Ashecliffe Hastanesi'ne soruşturma için giden iki dedektifin hikayesi ile birlikte sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor.
  Leonardo DiCaprio hayranları bu filmi zaten izlemiş olabilirler ancak bir de çok katmanlı gerçeklik gözüyle izlemesi tavsiye olunur.


  6. Primer / Kapsül
  Primer, Türkçe'ye kapsül olarak çevrilmiş düşük bütçeli bir bilim-kurgu filmi. Kurguyu takip etmenin zorluğu bir yana,diyalogların anlaşılması da bir o kadar yorucu. Sadece dikkatli olmanın yetmediği, teknik bilgi gerektiren inanılmaz özgün bir yapım.
  Filmde kaza eseri zaman makinesini icat eden iki mühendisin başından geçenleri anlatıyor.

  5. Inception / Başlangıç
  DiCaprio'ya Oscar ödülü kazandırması beklenen bir baş yapıttı. En çok hasılat elde eden filmlerin arasında yer alan Inception, rüya içinde rüyalara giden insanları ve hayal gücü ile yapabileceklerini anlatıyor.
  Güçlü kadrosu ile koleksiyoncuların baş köşesindeki yerini çoktan aldı.


  4. Mr. Nobody / Bay Hiçkimse
  İki sorunun arasında sıkışıp kalan Némo adlı kişinin hayatının ele alındığı film, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo'nun ölüm döşeğindekiyken, çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır?


  3. Brick / Asi Gençlik
  Eski kız arkadaşının kaybolması üzerine olayı araştırmaya başlayan ve olayların arkasında çok daha farklı şeylerin olduğunu fark eden liseli gencin yaşadığı sürükleyici maceranın anlatıldığı Asi Gençlik filminin IMDb puanı 7.4.


  2. Coherence / Paralel Evren
  Ardı ardına gizemli olaylara tanık olan arkadaş grubunun hikayesinin anlatıldığı Paralel Evren, hiçbir gücün çözemeyeceği bir muammanın içine düşüşü anlatıyor.
  Alacakaranlık Kuşağı’ndan esinlenen Parelel Evren insanı saran, düşük bütçeli, doğaçlamaya dayanan, senaryosuz bir bilimkurgu.


  1. Predestination / Kader  Listemizin 1 numarası elbette Predestination'a ait. Ethan Hawke'a 100 kere daha hayran olunacak Predestination en sıkı bilim-kurgu filmlerinden birisi.
  Zamanların içinde seyahat ederek kendi çocukluğuna kadar giden bir adamın yaşadığı olayları anlatıyor.
  Filmi anlamak için 2 kere izlemek gerekebilir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.